Regionální muzeum_Jičín
Poznávejte

Regionální muzeum a galerie

Oblíbené

Ať je hezky nebo zima, v muzeu vám bude prima. Pozor! Tohle muzeum je vhodné pro děti, ne nadarmo je známe jako Muzeum hry. A je tu toho k vidění tolik, že vám jistě nebude stačit jen jedna návštěva, dozvíte se mnohé o archeologických nálezech na Jičínsku, o místní přírodě, ale i tom, jak se tady žilo a mnoho dalšího.  

 

Muzeum hry na jičínském zámku

Velkou část Valdštejnského zámku zabírají prostory Regionálního muzea a galerie. Na návštěvníky tu čeká stálá expozice, která děti i dospělé hravou formou provede historií a přírodou Jičína a jeho nejbližšího okolí. Právě díky interaktivně pojaté expozici, která nabízí několik způsobů její prohlídky, je jičínské muzeum známé jako Muzeum hry. Je možné se tu dotýkat některých vystavených exponátů, s Valdštejnovou hůlkou pátrat po tajné komnatě a nejmenší návštěvníci jistě ocení loutkové divadlo. Spojovací chodbou – prampouchem – můžete z muzea projít do panské oratoře kostela sv. Jakuba a v obrazárně barokních mistrů pak obdivovat obraz Karla Škréty.

Dále se v muzeu a v galerii několikrát do roka mění menší výstavy převážně regionálního charakteru. Po předchozí domluvě je muzeum otevřené také badatelům, kteří tu najdou knihovnu plnou regionální literatury, sbírku fotografií, sbírku písemností a tiskovin a mnoho dalších dokladů o životě na Jičínsku.

Otevírací doba / Vstupné

Otevírací doba muzea a galerie
 

leden - únor út - ne 10 - 16
březen - červen út - ne 10 - 17
červenec - srpen po - ne 10 - 18
září - říjen út - ne 9 - 17
listopad - prosinec út - ne 10 - 16

*Při instalaci nové výstavy může být galerie dočasně uzavřena. Prosíme, ověřte si aktuální situaci na www.muzeumhry.cz

Vstupné

Vstupné do muzea
Rodinné 150 korun, dospělí 80 korun, snížené 40 korun, děti do 6 let zdarma.

Vstupné do galerie
Rodinné 100 korun, dospělí 45 korun, snížené 20 korun, děti do 6 let zdarma.

*Výše vstupného do galerie se může lišit dle aktuální výstavy.

Informace

GPS
50.4359147N, 15.3521514E