Expozice Rumcajsův svět
Poznávejte

Rumcajsův svět

Oblíbené

Z důvodu rekonstrukce části zámku je Rumcajsův svět do roku 2025 uzavřen. 

Je unikátní interaktivní expozice, kde se rázem malí i velcí ocitnou v prostředí příběhů o loupežníkovi Rumcajsovi tak, jak ho výtvarně ztvárnil Radek Pilař. V expozici se děti mohou dotýkat pohádkových kulis a uvést je do pohybu. Galerie je bezbariérová, přístupná pro rodiny s kočárky, ale také pro vozíčkáře s doprovodem.

Zažijte s rodinou Rumcajsův svět zblízka. Příběhy Václava Čtvrtka zde ožívají díky výtvarnému zpracování Radka Pilaře, garantujeme vám, že sem se jistě budete rádi vracet.

V rámci expozice si můžete vyzkoušet i kvíz, který odhalí, jak dobře znáte Rumcajsí příběhy a celý jeho svět. Při návštěvě si můžete také připomenout slavný Večerníček O Rumcajsovi, jednotlivé díly jsou promítány po celou otevírací dobu a jsou nedílnou součástí loupežnického světa.

Kdo byl Radek Pilař?

Ilustrátor a malíř, autor výtvarné podoby loupežnické rodiny tak, jak je známe dodnes. Ptáte se, kde se k vytvoření Rumcajse inspiroval? Odpověď zní – v zrcadle! Radek Pilař je totiž ztělesněním této malované postavičky. Rumcajs ovšem není jediný, koho Radek Pilař ilustroval – jistě všichni znáte kreslenou postavičku Večerníčka, který rovněž vznikl v dílně tohoto významného autora.

Kdo byl Václav Čtvrtek?

Spisovatel, vlastním jménem Václav Cafourek, se do Jičína dostal jako malé dítko, když tu u dědečka (bývalého jičínské starosty) trávil čas v průběhu první světové války. Jičín mu tak učaroval, že když později psal pohádky pro děti, některé z nich zasadil právě do Jičína.

Otevírací doba / Vstupné

Z důvodu rekonstrukce části zámku je Rumcajsův svět do roku 2025 uzavřen. 

Informace

E-mail
GPS
50.4364511N, 15.3520056E
Adresa

Valdštejnovo náměstí 1
Jičín