Komentovaná prohlídka Jičína
Komentovaná prohlídka

TO NEJ s průvodcem

Oblíbené

Chcete blíže poznat loupežníka Rumcajse nebo vévodu Albrechta z Valdštejna? V rámci komentované prohlídky s průvodci z řad zaměstnanců infocentra se zábavnou a pohodovou formou dozvíte zajímavosti o fenoménu pohádkového města, jeho historii nebo třeba impozantní přírodě Českého ráje.

Na prohlídky se můžete vydat pravidelně každé letní pondělí a pátek od 10 hodin se začátkem na arkádovém nádvoří zámku. První zastávkou je Valdštejnovo náměstí, kde bude řeč o významu historického města ve spojitosti s osobností vévody Albrechta z Valdštejna. Věděli jste, že se Jičín měl stát pomyslným hlavním městem celého frýdlantského panství? Následuje zastavení u obou jičínských kostelů, synagogy i bývalé židovské školy. Trasa pokračuje k významným prvorepublikovým stavbám, kterými jsou Biograf Český ráj a Masarykova obchodní akademie. Neminete ani největší dominantu Jičína – Valdickou bránu. Poodhalíte také tajemství loupežníka Rumcajse či pohádkového draka, kterého uvidíte na vlastní oči. A čeká vás toho mnohem víc.

Komentovaná prohlídka Jičína s průvodcem

Trasa měří přibližně 1,5 kilometru a trvá zhruba hodinu a půl. Vstupenky koupíte v Městském informačním centru.
Skupiny nad 10 osob se mohou objednávat celoročně přímo v MIC po předchozí telefonické či emailové domluvě. Tyto prohlídky na objednávku lze však z provozních důvodů uskutečnit výhradně ve všední den v otevírací době infocentra.

Otevírací doba / Vstupné

Komentované prohlídky se konají každé prázdninové pondělí a pátek od 10 hodin. Skupiny se mohou objednávat celoročně přímo v Městském informačním centru.

Vstupné: Dospělí 50 korun, děti a senioři 30 korun.

Informace

E-mail