Jičín Skryté příběhy
Tip na procházku

Skryté příběhy

Oblíbené

Máte chytrý telefon a chuť poznat Jičín trochu jinak? Pak vyzkoušejte aplikaci Skryté příběhy.

Věřili byste tomu, že se díky svému telefonu přenesete zpátky v čase do roku 1633? V Jičíně je to možné pomocí aplikace Skryté příběhy. Stačí si ji stáhnout, vybrat trasu s názvem Nezvratný důkaz a vyrazit!

Princip je následující: aplikace vás vede po trase, cestou odpovídáte na otázky spojené s místem, kde se právě nacházíte – odpovíte-li správně, aplikace vám napoví, kam jít dál.

Trasa je zhruba na půl hodiny a vede krásami historického centra. Příběh je o židovském finančníkovi jménem Jakob Baševi, který byl původně ve službách císaře. Císař pověřil skupinu mocných mužů, aby pro něj razili mince. Ti začali časem mince šidit. Dávali do mincí čím dál méně stříbra a zbylé stříbro si nechali pro sebe a právě Baševi jim při tom pomáhal. Ostatně, už byl i v žaláři, ale podařilo se mu prchnout do Jičína, za svým ochráncem jedním z nejbohatších a nejmocnější mužů v českých zemích - Albrechtem z Valdštejna. Podaří se vám najít listinu, která dokazuje finanční čachry Jakoba Baševi a usvědčit ho?

Aplikaci Skryté příběhy je možné si stáhnout bezplatně na Google Play i v App Store.

Poznejte Skryté příběhy