Muzeum Jičín
Aktualita

Kam s dětmi ...když prší?

Oblíbené

Podzimní počasí může být zrádné, proto vám přinášíme tipy, kam vyrazit s dětmi v Jičíně a blízkém okolí, když je venku "pod psa".

Regionální muzeum a galerie v Jičíně, známé také jako Muzeum hry. Ve stálé expozici muzea najdete hned několik interaktivních prvků, které dětem zábavnou formou přiblíží historii města. Co si zkusit vyrobit Valdštejnovu hůlku, díky které otevřete tajnou komnatu?

Rumcajsův svět Radka Pilaře. Ponořte se do loupežnického světa díky interaktivním kulisám, které můžete sami uvést do pohybu. Vhodné i pro nejmenší dítka, přístupné i s kočárkem.

Rumcajsův svět

Dětská herna v Ristorante La Favorita. Jičín možná nemá lunapark, ale tahle herna rozhodně není k zahození. Největší atrakcí herny je bezpochyby skákací hrad. Ovšem najdete tu i dětské kuchyňky nebo nejrůznější nářadí pro malé kutily. A rodiče si mezitím mohou vychutnat šálek kávy či čaje.

Hrad a zámek Staré Hrady. O víkendech mají Staré hrady stále otevřeno a při jejich návštěvě si můžete vybrat z několika pohádkových okruhů. Nechybí draci, princezny ani čarodějky.

Dětská herna Mlýn v autokempu Sedmihorky. Moderní herna ve starém mlýně nabízí tobogány, klouzačky, trampolíny a další dětské radovánky. Dospělí si jistě rádi odpočinou s hrnkem kávy z místní pražírny. Od Jičína sice kousek dál, ale na víkendový výlet ideální volba.

Další aktuality

Rok 2022 se nám pomalu rozjíždí a tak vám přinášíme seznam nejvýznamnějších kulturně-sportovně-společenských akcí, na které se letos v Jičíně můžeme těšit. Doufejme, že už se nic kvůli opatřením rušit...
Předvánočně naladěný Jičín je přímo stvořený pro rodinné procházky. A aby si cestu užily i malé děti, máme pro ně malou hru, na jejímž konci čeká sladká odměna.
Kulturní program jičínského adventu byl bohužel z velké části zrušen. Vánočně naladěné město pohádek přesto stojí za návštěvu.