Prachovské skály
Tip na výlet

Prachovské skály

Oblíbené

Prachovské skály jsou rájem turistů, horolezců a všech milovníků přírody.

​Nejznámější částí Českého ráje jsou bezpochyby Prachovské skály. Výchozím městem pro prohlídku Prachovských skal může být právě Jičín, odkud je to ke vstupu do skalního města asi 7 kilometrů. Pro návštěvníky v časové tísni je vyznačen malý okruh, který je možné zdolat za méně než hodinu. Pokud chcete vidět podstatnou část skalního města, vyhraďte si na prohlídku alespoň dvě hodiny a projděte si velký okruh.

Nejznámějšími místy jsou Vyhlídka Českého ráje, Císařská chodba nebo Ervínův hrad. Uprostřed skal se nachází přírodní koupaliště Pelíšek, voda ale pro koupání není vhodná. Za návštěvu stojí také pozůstatky skalního hradu Pařez. Někteří návštěvníci možná ani netuší, že Prachovské skály jsou v soukromém vlastnictví. V restituci byly navráceny rodině Schliků, kteří tak zajišťují jejich provoz.

Otevírací doba / Vstupné

Turistická sezóna trvá v Prachovských skalách od dubna do října, kdy jsou v provozu pokladny, občerstvení a další služby. V tomto období se platí vstupné - rodinné 250 korun, dospělí 100 korun, snížené 50 korun, pes 10 korun. Do skal se můžete vypravit i mimo turistickou sezónu, nicméně zejména v zimě je potřeba dbát zvýšené opatrnosti.

Informace

GPS
50.4673142N, 15.2932228E