sakury jičín
Aktualita

Čarodění, Májové pondělí i otevření koleje. Prodloužené květnové víkendy plné zábavy

Oblíbené

Květnové státní svátky letos připadají na pondělky a to znamená, že nás čekají dva příjemné prodloužené víkendy. 

Co se během nich v Jičíně chystá?

V sobotu 29.4. můžete s dětmi vyrazit na divadelní představení Digitime. Nedělní odpoledne bude v Lodžii patřit tradičnímu Čarodění, kde na děti i dospělé čeká dobrodružná hra, výtvarné dílny, divadla i koncerty. V pondělí pak centrum města ovládnou Májové slavnosti. Na náměstí budou mezi sebou závodit hasiči, v parku se bude hrát divadlo a koncertovat a na nádvoří zámku bude malý jarmark a prezentace neziskových organizací Apropo a SONS. Součástí svátečního dne je i Vejšlap na Zebín, který pořádá nadační fond Jičín - město pohádky.

O týden později, v pondělí 8.5. se v prostorách jezuitské koleje koná Svátek květů, kterým se symbolicky otevře nová sezóna v této unikátní barokní památce.

Otevírací doba informačního centra:

29.4. 9-13
30.4. zavřeno
1.5. 9-15

6.5. 9-15
7.5. zavřeno
8.5. zavřeno

Další aktuality

Prázdniny se pomalu blíží ke svému konci, ale pořád se máme na co těšit. Hlavní turistickou sezónu již tradičně v polovině září uzavře festival Jičín - město pohádky.
V Jičíně a blízkém okolí se koná Mistrovství světa v orientační jízdě na horských kolech. Jedná se o sportovní událost roku, která kromě zábavy pro fanoušky přinese i nutná omezení. V neděli 20.8. se...
Letní prázdniny vstupují do své druhé poloviny. Na co se ještě v létě můžeme těšit?