Oblíbené

Svátek květů

Start

Ať žije chlorofyl! Na státní svátek vás zveme k oslavě jara, rostlin, květů a klíčků v Jezuitské koleji v Jičíně. Otevíráme novou sezónu a slavíme vše zelené! Přijďte rostliny měnit, obdivovat, zpomalit s nimi a radovat se ze světa zahrad, květin a sazenic.

plakát

Celodenní program:

ROSTLINNÝ SWAP 
SWAP, to je zelený výměnný obchod. Přijďte měnit rostliny a řízky! Oblíbený způsob, jak se dostat ke svým vysněným výpěstkům konečně i v Jičíně. Můžete měnit rostliny, své pugéty z dílny Statku Ledkov, řízky i semínka. Měnit rostlinu za rostlinu nebo za něco jiného? Meze neklademe!

POP-UP VÝSTAVA Elišky Hlavačkové z rezidence v krajině Jičína 

Eliška Hlavačková je absolventkou Ateliéru textilní tvorby na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, kde v roce 2021 završila magisterské studium pod vedením MgA. Jitky Škopové. V průběhu studií si vyzkoušela práci s mnoha různými materiály, jenž byly vyústěním náhlého ateliérového převratu od klasického textilního řemesla k experimentální tvorbě napříč všemi obory. To následně ovlivnilo její celkové smýšlení o soudobém textilním řemeslu i o formě vlastního výtvarného vyjádření. S oblibou proto reaguje na okolnosti a příležitosti, které dávají význam ve smyslu tvůrčího směřování, stejně tak, jako ve smyslu objevování nového pojetí osobních témat. V rámci studijní stáže tudíž zavítala na Katedru alternativního a loutkového divadla při pražské DAMU do oboru scénografie, kde se pokusila dále rozvíjet myšlenky a projekty, na nichž pracovala v předchozích letech. Přetvářela je do takových konceptů, které by byly v souladu s potřebami nalézání vhodné cesty od produktů umělecké tvorby k jádru podstaty své vlastní duše. Tu vnímá především v prosté jednoduchosti a obyčejnosti bytí v souladu s přírodními předpoklady, které upřednostňuje před hektickým ubíráním se vypočítavé společnosti."

V pop-up výstavě, která je novým formátem v SOL, vychází ze své krátkodobé intenzivní rezidence v krajině Jičína v průběhu zimy a jara 2023.

DÍLNY 

Statek Ledkov: Květinová dílna
Uvijeme si společně na oslavu května a květin malý pugét. Tušíme, že se budeme omamovat vůní šeříku a krásou tulipánů. Cena: 250,- Kč.
Rostlinné šperky s Eliškou Hlavačkovou
Balbineum

CELÝ DEN HUDBA PlantBient (hudební duo detekcí elektrických impulzů na principu ekg umístěných na listech rostlin) 

Hudební duo detekcí elektrických impulzů na principu EKG umístěných na listech naslouchá neviditelným biologickým procesům probíhajících v rostlinách.
Impulzy z elektrod jsou převáděny do signálu, který dává podnět hudebním nástrojům, které hudebníci efektují, modulují, filtrují a rostliny doplňují dalšími zvuky, nástroji a nahrávkami. Rostliny mají k dispozici durovou stupnici na škále od C2 do C5. Během experimentů bylo pozorováno, že na rostlinu působí různé vlivy a její “projev” se mění. Jinak hraje ráno, jinak večer, ovlivňuje jí také počet osob v prostoru, snad i celková atmosféra či nálada.
V průběhu večera bude možné sledovat vývoj od experimentálnějších zvuků generovaných rostlinami k postupné symbióze s člověkem v harmoniích a rytmech ambientu a lounge.

Informace

Místo

Jezuitská kolej

Datum
Začátek
GPS
50.4363717N, 15.3490917E

Mohlo by vás zajímat

25. 9. - 31. 12. 2023
Výstava s názvem "Pouť rájem" představuje méně známé kostely území Českého ráje. Výstava vznikla jako část projektu, do kterého se zapojilo Muzeum Mladoboleslavska a Muzeum Českého ráje v Turnově..
1. 12. 2023 - 6. 1. 2024
Blíží se období adventu...jaké se v Jičíně letos chystají předvánoční akce?
Adventní koncert sboru Foerster.
Peníze za zakoupené vstupenky je možné vyzvednout v MIC Jičín.