Cyklobusy 2022
Aktualita

Turistické autobusy jsou opět v provozu

Oblíbené

Hlavní část turistické sezóny se pomalu blíží a to znamená i zahájení provozu speciálních autobusových linek, které vás zavezou k hlavním turistickým cílům. Vy si tak můžete užít výlet bez starostí s parkováním.

Provoz autobusů, které mohou přepravit i vaše jízdní kola, zůstává na území Českého ráje v prakticky stejném rozsahu jako loni. Z Jičína vyrážejí hned dvě linky:

ČERVENÁ - která jede ve směru Prachovské skály - Jinolice - Troskovice - Hrubá Skála  a končí v Turnově

ŽLUTÁ - tou se dostanete přes Prachovské skály - Mladějov - Sobotku až do Libošovic k hradu Kost.

V červnu jezdí linky prozatím o víkendech, o prázdninách je pak můžete využít denně. Brožurka s jízdními řády je k dostání zdarma v infocentrech po Českém ráji. Případně ji ke stažení najdete níže. 

Více informací na webu Sdružení Český ráj.

Soubory ke stažení
Jízdní řády cyklobusy 2022 pdf (1.23 MB) Stáhnout

Další aktuality

Těsně před začátkem turistické sezóny se podařilo spustit novou verzi Cipískovy stezky. Tříkilometrová procházka s několika úkoly je ideální plán pro rodiny s dětmi na prázdninový výlet.
Rumcajs, Seifert, Metráček i místní pověsti. Město pohádky má od pátku svůj první Poesiomat a zařadilo se tak k dalším městům v republice, kde tuto mluvící trubku najdete.
Do začátku prázdnin sice ještě nějaký čas zbývá, ale 11. ročník Prodloužených víkendů v Jičíně startuje již tento týden!