Advent v Jičíně
Aktualita

Projděte se vánočně osvětleným Jičínem

Oblíbené

Kulturní program jičínského adventu byl bohužel z velké části zrušen. Vánočně naladěné město pohádek přesto stojí za návštěvu.

Zavítejte do vánočně vyzdobeného Jičína a užijte si sváteční atmosféru při procházce centrem města. Na Valdštejnově náměstí už stojí strom, vánočně osvětlené jsou například zámek, biograf nebo Žižkovo náměstí. Určitě si nenechte ujít procházku zámeckým parkem, kde potkáte srnčí rodinku a v jezírku i ryby. Schodiště pak zdobí světelný tunel.

Advent v Jičíně

Pokud se budete chtít zahřát horkým moštem, můžete si ho přímo v parku vychutnat ze speciálních adventních hrnečků s jičínským motivem.

Po celý advent je v muzeu přístupná výstava Perličkové ozdoby z Poniklé a přímo na nádvoří zámku přichystali muzejníci malou fotografickou výstavu Jičín v zimě.

Další aktuality

Rok 2022 se nám pomalu rozjíždí a tak vám přinášíme seznam nejvýznamnějších kulturně-sportovně-společenských akcí, na které se letos v Jičíně můžeme těšit. Doufejme, že už se nic kvůli opatřením rušit...
Předvánočně naladěný Jičín je přímo stvořený pro rodinné procházky. A aby si cestu užily i malé děti, máme pro ně malou hru, na jejímž konci čeká sladká odměna.
Plány na letošní advent byly velké, ale vzhledem k okolnostem se bohužel všechno mění. Na co se tedy můžete těšit?