Advent v Jičíně
Aktualita

Projděte se vánočně osvětleným Jičínem

Oblíbené

Kulturní program jičínského adventu byl bohužel z velké části zrušen. Vánočně naladěné město pohádek přesto stojí za návštěvu.

Zavítejte do vánočně vyzdobeného Jičína a užijte si sváteční atmosféru při procházce centrem města. Na Valdštejnově náměstí už stojí strom, vánočně osvětlené jsou například zámek, biograf nebo Žižkovo náměstí. Určitě si nenechte ujít procházku zámeckým parkem, kde potkáte srnčí rodinku a v jezírku i ryby. Schodiště pak zdobí světelný tunel.

Advent v Jičíně

Pokud se budete chtít zahřát horkým moštem, můžete si ho přímo v parku vychutnat ze speciálních adventních hrnečků s jičínským motivem.

Po celý advent je v muzeu přístupná výstava Perličkové ozdoby z Poniklé a přímo na nádvoří zámku přichystali muzejníci malou fotografickou výstavu Jičín v zimě.

Další aktuality

Poslední květnový víkend (27. - 29. 5.) bude po nucené pauze z minulých let opět věnován postavě a době Albrechta z Valdštejna. Vraťte se na chvíli do doby třicetileté války, kdy Jičín pod vládou...
Sdružení Český ráj připravilo na letošní turistickou sezonu novinku v podobě elektronických tipů na výlety ve formě flipbooku. Ať už preferujete pěší objevování krás Českého ráje nebo dáváte přednost...
Po zimní odmlce se v dubnu otevírá většina památek po celé republice a Jičín není výjimkou.