Prodloužené víkendy
Aktualita

Prodloužené víkendy napíšou desátý ročník

Oblíbené

Prodloužené víkendy v Jičíně slaví 10. narozeniny aneb u nás se nudit nebudete.

Je to neuvěřitelné, ale je to už deset let, kdy město Jičín přišlo s myšlenkou Prodloužených víkendů v Jičíně. Od myšlenky nebylo daleko k realizaci a dnes už se Prodloužené víkendy staly neodmyslitelnou součástí letní programové nabídky a těší se velké oblibě. Cílem projektu bylo a nadále je nabídnout ucelený různorodý program a pozvat na zajímavá místa Jičína a jeho okolí.

A protože v rozmanitosti je krása, každoročně připravuje město Jičín společně se svými příspěvkovými organizacemi, dalšími subjekty a kreativními jedinci žánrově vyvážený programový koktejl z historie, kultury, sportu, gastronomie, poznání a zábavy. I přes nejistou pandemickou situaci je tomu tak i letos.

V termínu od 18.6. do 30. 8. od pátku do pondělí na vás čeká léto plné překvapení.

Těšit se můžete na koncerty různých žánrů, výstavy, komentované prohlídky města i tematicky zaměřené, známé i neznámé hrané a čtené pohádky pro děti, soutěže na koupališti, tvořivé a literární dílny, přednášky, letní kino, divadlo, pouliční umění, sobotní trhy a mnohé další. Chybět nebude ani samotný vévoda Albrecht z Valdštejna, ani Rumcajs s Mankou. A večerní pozorování volně žijících živočichů v přírodě Prachovských skal je také na programu.

Nejenom, že se u nás nudit nebudete, ale také se u nás dobře najíte. Kavárny, cukrárny, restaurace i malé hospůdky nabízí spousty dobrot. Jen je ochutnat.

Aktuální program na jednotlivé víkendy naleznete na https://www.jicin.org/prodlouzene-vikendy, na plakátech nebo ho obdržíte na letáčku v Městském informačním centru, kde vám zadarmo poradí a navíc připojí i úsměv.

Doporučujeme sledovat facebook  https://www.facebook.com/prodlouzene.vikendy a Instagram  https://www.instagram.com/prodlouzene_vikendy_jicin/.

Jednotlivé akce se budou konat s ohledem na platná epidemiologická opatření.

Další aktuality

Hlavní část turistické sezóny sice ve středu skončila návratem dětí do školních lavic, to ale neznamená, že se v Jičíně v následujících týdnech budete nudit.
Poslední srpnová sobota bude v jičínské Knihovně Václava Čtvrtka patřit letnímu jarmarku.
Po loňské vynucené pauze se do jičínského zámeckého parku vrací oblíbený Food festival.