muzeum
Aktualita

Poslední týden provozu v Regionálním muzeu a Rumcajsově světě

Oblíbené

Plánovaná rekonstrukce části jičínského zámku se rychle blíží. Z toho důvodu musí v půlce října zavřít svoji vlastivědnou expozici Regionální muzeum. Stejně tak už máte poslední týden na návštěvu dětské expozice Rumcajsův svět. Oba prostory se znovu otevřou návštěvníkům nejdříve za dva roky.

Interaktivní vlastivědná expozice o historii a přírodě Jičína a blízkého okolí funguje v jičínském muzeu v prakticky nezměněné podobě od roku 2003. Nyní máte poslední šanci si jí prohlédnout. Posledním dnem k návštěvě je sobota 14. října, na který muzejníci připravili svoji tradiční akci Café muzeum, tentokrát s podtitulem Naposledy ve starém. 

Do neděle 15. října pak máte poslední šanci vzít děti do galerie Rumcajsův svět Radka Pilaře. Protože se i loupežník musí kvůli plánované rekonstrukci vystěhovat. 

Další aktuality

Chcete dětem ukázat nejvýznamnější památky Jičína? Pomůže vám s tím nový dětský průvodce městem, kterého vydalo informační centrum.
Blíží se advent a v Jičíně se na toto sváteční období chystá kromě již tradičního osvětlení města také doprovodný kulturní program. Ten naleznete v kalendáři akcí , může ale ještě doznat drobných změn...
V pondělí 23. října se Městské informační centrum Jičín opět připojí k celorepublikové akci Týden informačních center. Ten je pořádaný v návaznosti na Světový den pro rozvoj informací, a zaštiťuje ho...