JMP
Aktualita

Pohádkový konec prázdnin v Jičíně

Oblíbené

Prázdniny se pomalu blíží ke svému konci, ale pořád se máme na co těšit. Hlavní turistickou sezónu již tradičně v polovině září uzavře festival Jičín - město pohádky.

Máme před sebou poslední týden letních prázdnin. Ještě než školáci zase usednou do lavic, můžete si užít program Dovolené v Jičíně. Komentované prohlídky, pohádka na dvorku pro děti, koncert v parku, tvůrčí dílny. Stačí si vybrat z nabídky jedenáctéhodvanáctého a třináctého týdne. 

V sobotu 2. září slaví jičínská firma PFT 30 let své existence a pod heslem PerFekTní den pro Jičín zve všechny do zámeckého parku. Vystoupí Michal Horák, Wanastowi Vjecy revival a ATMO music. Celodenní akce pro malé i velké zve dále na gastrofestival, dětské herny, dílny, skákací hrady a Animační program Vosa jede. Dobrovolné vstupné bude věnováno neziskové společnosti Apropo.

Worldfest

O víkendu 8. - 10. září se uskuteční šestý ročník festivalu Lodžie Worldfest. Místem konání bude tradičně prostor barokního letohrádku Valdštejnské lodžie a blízkého okolí. Na programu nebudou chybět české a zahraniční hudební vystoupení, divadelní inscenace a program pro děti. Specialitou tohoto ročníku bude projekt zaměřen na irskou kulturu. 

jmp

A pak už to přijde...od 13. do 17. září bude Jičín patřit pohádkovému festivalu, tentokrát s podtitulem Pohádkové oKouzlení. Letošní festival přinese nabitý program, který je sestavený tak, aby si každý našel to své. Na několika místech v centru města se koná řada hudebních a divadelních vystoupení, dílen, workshopů... Festival zahájí ve středu odpoledne tradiční průvod pohádkových postav a nepřijdete ani o další oblíbené kratochvíle - vláček po městě, průvod se světýlky, pelášení v lipách. Stačí se podívat do programu. Placený bude pouze sobotní program v zámeckém parku.

Další aktuality

V lipové aleji naproti sportovnímu areálu naleznete novou Lavičku Rumcajsovy rodiny - podle agentury Dobrý den se jedná o největší pohádkovou lavičku v celém Česku. Vzdává hold Radku Pilařovi, tvůrci...
Rok 2024 se teprve pomalu rozbíhá, ale my už víme, na jaké největší akce se letos v Jičíně můžeme těšit. Poznamenejte si následující datumy, ať vám neuniknou!
Letos v květnu se konají Valdštejnské slavnosti, jejich součástí bude i tradiční historické tržiště. Chcete se zúčastnit jako prodejce? Zde naleznete přihlášku se všemi potřebnými informacemi...