Valdická brána
Aktualita

Po zimě se otevírají jičínské památky

Oblíbené

Po zimní odmlce se v dubnu otevírá většina památek po celé republice a Jičín není výjimkou. 

 

Nyní můžete každý den kromě pondělí vystoupat do výšky 32 metrů na ochoz Valdické brány nebo se podívat, jak žila loupežnická rodina v Rumcajsově ševcovně. Od úterý do neděle jsou obě památky otevřeny od 10 do 16 hodin a v sobotu a neděli je otevírací doba prodloužena do 18 hodin. 

Ve Valdštejnské lodžii můžete o víkendech a svátcích kromě návštěvy místní kavárny využít možnosti komentovaných prohlídek. Lodžie je přístupná ve čtvrtek a pátek od 13 do 18 hodin, v sobotu a neděli už od 10 hodin. 

Bohužel Regionální muzeum a galerie jsou stále z důvodu havárie topení uzavřeny. Stejně tak dočasně (od 8. do 18. dubna 2022) uzavřelo i Valdštejnovo muzeum a mincovna z důvodu rekonstrukce. Denně je otevřen Rumcajsův svět Radka Pilaře, kam se ve všední dny dostanete přes informační centrum od 9 do 17 hodin nebo o víkendech od 9 do 16 hodin z muzejního nádvoří jičínského zámku. 

Další aktuality

Prázdninové výstavy v jičínské Regionálním muzeu a galerii seznamují s dobou bronzovou a plechovými hračkami.
Těsně před začátkem turistické sezóny se podařilo spustit novou verzi Cipískovy stezky. Tříkilometrová procházka s několika úkoly je ideální plán pro rodiny s dětmi na prázdninový výlet.
Rumcajs, Seifert, Metráček i místní pověsti. Město pohádky má od pátku svůj první Poesiomat a zařadilo se tak k dalším městům v republice, kde tuto mluvící trubku najdete.