Svet_kosticek JC
Aktualita

Objevte pohádkový svět z kostiček SEVA

Oblíbené

Přes léto jsou tradičně divadelní prázdniny, velký sál jičínského Masarykova divadla ale letos rozhodně prázdný nezůstal. V pondělí se tu otevřela velká rodinná kostičková výstava. A jelikož je Jičín známý jako město pohádky, jsou jednotlivé exponáty inspirované postavičkami z Večerníčků a dalších pohádek či animovaných filmů.

Prohlédnout si tu můžete téměř 200 pohádkových a filmových modelů poskládaných z legendární české stavebnice SEVA. „Tolik pohádkových modelů vedle sebe ještě na žádné výstavě nebylo. Výstava vznikla na míru přímo pro jičínské divadlo a věřím, že bude mít úspěch,“ říká hlavní autor expozičně-herní výstavy Petr Šimr, zakladatel projektu putovních výstav Svět kostiček.

Na jednom místě vedle sebe najdete Makovou panenku s motýlem Emanuelem, Kačera Donalda a nemůže chybět samozřejmě ani domácí rodinka Rumcajs, Manka a Cipísek. Součástí expozice je i velká dětská kostičková herna, kde každý návštěvník může na chvíli zasednout ke stolu a popustit uzdu vlastní stavitelské fantazii.

Výstava Svět kostiček je v jičínském Masarykově divadle otevřená denně od 10 do 17 hodin až do 23. července.

Další aktuality

V lipové aleji naproti sportovnímu areálu naleznete novou Lavičku Rumcajsovy rodiny - podle agentury Dobrý den se jedná o největší pohádkovou lavičku v celém Česku. Vzdává hold Radku Pilařovi, tvůrci...
Rok 2024 se teprve pomalu rozbíhá, ale my už víme, na jaké největší akce se letos v Jičíně můžeme těšit. Poznamenejte si následující datumy, ať vám neuniknou!
Letos v květnu se konají Valdštejnské slavnosti, jejich součástí bude i tradiční historické tržiště. Chcete se zúčastnit jako prodejce? Zde naleznete přihlášku se všemi potřebnými informacemi...