Svet_kosticek JC
Aktualita

Objevte pohádkový svět z kostiček SEVA

Oblíbené

Přes léto jsou tradičně divadelní prázdniny, velký sál jičínského Masarykova divadla ale letos rozhodně prázdný nezůstal. V pondělí se tu otevřela velká rodinná kostičková výstava. A jelikož je Jičín známý jako město pohádky, jsou jednotlivé exponáty inspirované postavičkami z Večerníčků a dalších pohádek či animovaných filmů.

Prohlédnout si tu můžete téměř 200 pohádkových a filmových modelů poskládaných z legendární české stavebnice SEVA. „Tolik pohádkových modelů vedle sebe ještě na žádné výstavě nebylo. Výstava vznikla na míru přímo pro jičínské divadlo a věřím, že bude mít úspěch,“ říká hlavní autor expozičně-herní výstavy Petr Šimr, zakladatel projektu putovních výstav Svět kostiček.

Na jednom místě vedle sebe najdete Makovou panenku s motýlem Emanuelem, Kačera Donalda a nemůže chybět samozřejmě ani domácí rodinka Rumcajs, Manka a Cipísek. Součástí expozice je i velká dětská kostičková herna, kde každý návštěvník může na chvíli zasednout ke stolu a popustit uzdu vlastní stavitelské fantazii.

Výstava Svět kostiček je v jičínském Masarykově divadle otevřená denně od 10 do 17 hodin až do 23. července.

Další aktuality

Prázdniny se pomalu blíží ke svému konci, ale pořád se máme na co těšit. Hlavní turistickou sezónu již tradičně v polovině září uzavře festival Jičín - město pohádky.
V Jičíně a blízkém okolí se koná Mistrovství světa v orientační jízdě na horských kolech. Jedná se o sportovní událost roku, která kromě zábavy pro fanoušky přinese i nutná omezení. V neděli 20.8. se...
Letní prázdniny vstupují do své druhé poloviny. Na co se ještě v létě můžeme těšit?