Drak_Jicin
Aktualita

Nový průvodce pro děti. Pohádkovým městem je provede drak

Oblíbené

Chcete dětem ukázat nejvýznamnější památky Jičína? Pomůže vám s tím nový dětský průvodce městem, kterého vydalo informační centrum.

Milí objevitelé, procházka městem nemusí být vůbec nuda. Záleží hlavně na tom, kdo vám dělá průvodce. A vy budete mít toho nejlepšího průvodce, jakého si vůbec můžete přát. Jičín je přece známý jako město pohádky, takže vaším průvodcem bude typická pohádková postava. Žádná princezna ani čarodějnice, ale rovnou drak. Tedy spíše malý dráček, kterého se vůbec nemusíte bát. Objevíte spolu zajímavá místa a památky Jičína. Navíc na vás čeká v průvodci také spousta úkolů a na konci možná i malá odměna.

Za vznikem průvodce stojí tým Městského informačního centra Jičín a výtvarnice Petra Hanušová, tvořící pod uměleckým jménem ZeMěSnění. Brožurku dětem můžete koupit právě v infocentru na Valdštejnově náměstí za 60 korun. 

Projekt vzniku Dětského průvodce po Jičíně finančně podpořil Královéhradecký kraj.

Další aktuality

Chcete být součástí týmu nejnavštěvovanějšího infocentra v Českém ráji? Od března 2024 máme volné místo a hledáme novou kolegyni nebo kolegu na HPP.
Rok 2024 se teprve pomalu rozbíhá, ale my už víme, na jaké největší akce se letos v Jičíně můžeme těšit. Poznamenejte si následující datumy, ať vám neuniknou!
Letos v květnu se konají Valdštejnské slavnosti, jejich součástí bude i tradiční historické tržiště. Chcete se zúčastnit jako prodejce? Zde naleznete přihlášku se všemi potřebnými informacemi...