Valdštejsnké slavnosti
Aktualita

Na poslední květnový víkend se chystají Valdštejnské slavnosti

Oblíbené

Poslední květnový víkend (27. - 29. 5.) bude po nucené pauze z minulých let opět věnován postavě a době Albrechta z Valdštejna. Vraťte se na chvíli do doby třicetileté války, kdy Jičín pod vládou slavného vojevůdce nebývale vzkvétal.

Čeká vás historická tržnice, vojenské ležení přímo na náměstí a samozřejmě dobově laděný kulturní program pro děti i dospělé. Přijeďte do Jičína a udělejte si malý výlet do 17. století. Na vlastní oči spatříte vévodu Albrechta z Valdštejna a zjistíte, jaké plány měl s Jičínem. Děti se budou bavit při divadelních představeních a sobota vyvrcholí barokní zahradní slavností s benátským ohňostrojem v zámeckém parku. Nedělní dozvuky si pak užijete ve Valdštejnské lodžii. V průběhu víkendu bude po dlouhých letech veřejnosti alespoň z části otevřena jezuitská kolej.

Kompletní program naleznete v kalendáři akcí.

Další aktuality

Sdružení Český ráj připravilo na letošní turistickou sezonu novinku v podobě elektronických tipů na výlety ve formě flipbooku. Ať už preferujete pěší objevování krás Českého ráje nebo dáváte přednost...
Po zimní odmlce se v dubnu otevírá většina památek po celé republice a Jičín není výjimkou.
Galerie Rumcajsův svět Radka Pilaře v budově zámku je po kompletní rekonstrukci už zase otevřená návštěvníkům.