Valdštejsnké slavnosti
Aktualita

Na poslední květnový víkend se chystají Valdštejnské slavnosti

Oblíbené

Poslední květnový víkend (27. - 29. 5.) bude po nucené pauze z minulých let opět věnován postavě a době Albrechta z Valdštejna. Vraťte se na chvíli do doby třicetileté války, kdy Jičín pod vládou slavného vojevůdce nebývale vzkvétal.

Čeká vás historická tržnice, vojenské ležení přímo na náměstí a samozřejmě dobově laděný kulturní program pro děti i dospělé. Přijeďte do Jičína a udělejte si malý výlet do 17. století. Na vlastní oči spatříte vévodu Albrechta z Valdštejna a zjistíte, jaké plány měl s Jičínem. Děti se budou bavit při divadelních představeních a sobota vyvrcholí barokní zahradní slavností s benátským ohňostrojem v zámeckém parku. Nedělní dozvuky si pak užijete ve Valdštejnské lodžii. V průběhu víkendu bude po dlouhých letech veřejnosti alespoň z části otevřena jezuitská kolej.

Kompletní program naleznete v kalendáři akcí.

Další aktuality

Prázdninové výstavy v jičínské Regionálním muzeu a galerii seznamují s dobou bronzovou a plechovými hračkami.
Těsně před začátkem turistické sezóny se podařilo spustit novou verzi Cipískovy stezky. Tříkilometrová procházka s několika úkoly je ideální plán pro rodiny s dětmi na prázdninový výlet.
Rumcajs, Seifert, Metráček i místní pověsti. Město pohádky má od pátku svůj první Poesiomat a zařadilo se tak k dalším městům v republice, kde tuto mluvící trubku najdete.