Valdštejsnké slavnosti
Aktualita

Na poslední květnový víkend se chystají Valdštejnské slavnosti

Oblíbené

Poslední květnový víkend (27. - 29. 5.) bude po nucené pauze z minulých let opět věnován postavě a době Albrechta z Valdštejna. Vraťte se na chvíli do doby třicetileté války, kdy Jičín pod vládou slavného vojevůdce nebývale vzkvétal.

Čeká vás historická tržnice, vojenské ležení přímo na náměstí a samozřejmě dobově laděný kulturní program pro děti i dospělé. Přijeďte do Jičína a udělejte si malý výlet do 17. století. Na vlastní oči spatříte vévodu Albrechta z Valdštejna a zjistíte, jaké plány měl s Jičínem. Děti se budou bavit při divadelních představeních a sobota vyvrcholí barokní zahradní slavností s benátským ohňostrojem v zámeckém parku. Nedělní dozvuky si pak užijete ve Valdštejnské lodžii. V průběhu víkendu bude po dlouhých letech veřejnosti alespoň z části otevřena jezuitská kolej.

Kompletní program naleznete v kalendáři akcí.

Další aktuality

Prázdniny se pomalu blíží ke svému konci, ale pořád se máme na co těšit. Hlavní turistickou sezónu již tradičně v polovině září uzavře festival Jičín - město pohádky.
V Jičíně a blízkém okolí se koná Mistrovství světa v orientační jízdě na horských kolech. Jedná se o sportovní událost roku, která kromě zábavy pro fanoušky přinese i nutná omezení. V neděli 20.8. se...
Letní prázdniny vstupují do své druhé poloviny. Na co se ještě v létě můžeme těšit?