Tým jičínského infocentra
Aktualita

Jičínské infocentrum hodnotí sezónu

Oblíbené

Jaká byla letošní turistická sezóna v Jičíně a jak si vedlo místní infocentrum? O tom v článku níže.

Očekávání před letošní turistickou sezónou byla velmi opatrná. Na rozdíl od předchozího roku byla zachována velká část protikoronavirových opatření (respirátory ve vnitřních prostorech, citelná omezení kulturních a společenských akcí) a tak si nikdo netroufal odhadnout, kolik turistů by do Jičína mohlo dorazit. Cestovnímu ruchu nepomohlo ani velmi nestálé prázdninové počasí. Nakonec z toho Jičín nevyšel vůbec špatně, byť turistů bylo přeci jen o něco méně než loni.

Opravdovou zatěžkávací zkouškou prošly o prázdninách prostory nového infocentra, kterými za červenec a srpen prošlo více než 35 tisíc návštěvníků. „Lidem se nové infocentrum líbí. Chválí přehlednost a širokou nabídku suvenýrů a propagačních materiálů. S kritikou se setkáváme jen velmi zřídka,“ popisuje vedoucí infocentra Radka Tobolková. Dotazy návštěvníků jsou nejčastěji směřovány na Rumcajse, otevírací dobu památek ve městě nebo na výlety v oblasti Českého ráje.

Íčko Jičín

Již podesáté proběhl i cyklus Prodloužených víkendů, který obohacuje kulturní program ve městě nejen pro turisty, ale také pro místní. V rámci něho jste mohli ve městě potkat Rumcajse s Mankou, vyrazit na koncerty v parku nebo třeba komentované prohlídky. „Zájem o naše komentované prohlídky To nej z Jičína nás samozřejmě velmi těší. Je skvělé, když se lidé chtějí o městě něco dozvědět, ne si jen udělat rychlou fotku a pokračovat dál. Provedli jsme asi 300 zájemců,“ potvrzuje Radka Tobolková.

I letos se konala anketa o nejoblíbenější infocentrum roku, kterou vyhlašuje ATIC ve spolupráci s vydavatelstvím KAM po Česku. V rámci Královéhradeckého kraje získalo jičínské Íčko nejvíce hlasů a obhájilo krajské prvenství.

Další aktuality

Plány na letošní advent byly velké, ale vzhledem k okolnostem se bohužel všechno mění. Na co se tedy můžete těšit?
Na závěr roku připravilo jičínské muzeum ve spolupráci s ponikelskou firmou Rautis třpytivou vánoční výstavu perličkových ozdob.
Podzimní počasí může být zrádné, proto vám přinášíme tipy, kam vyrazit s dětmi v Jičíně a blízkém okolí, když je venku "pod psa".