Turisté mohou využít nového audio průvodce
Aktualita

Jičín má svého audioprůvodce

Oblíbené

Jičín rozšiřuje nabídku služeb pro turisty. Tentokrát vznikl audio průvodce, kterého si každý může stáhnout zcela zdarma.

Vynucené podzimní uzavření informačního centra využili Íčkaři k práci na projektech, na něž za normálního provozu není tolik času. Zatímco série podcastů je určená především Jičíňákům, pak další novinka potěší zejména poznání chtivé turisty. Ve spolupráci se SmartGuide vznikl audio průvodce po jičínských památkách. A co je na tom nejlepší? Že je dostupný pro všechny a zcela zdarma.

Stačí, když si do svého telefonu stáhnete aplikaci SmartGuide a vyhledáte lokalitu Jičín. Následně už si každý může přečíst zajímavé informace o Valdické bráně, zámku nebo třeba Valdštejnské lodžii. Především je ale v aplikaci připravená ke všem památkám i zvuková nahrávka, takže si popis můžete pohodlně poslechnout. Malého osobního průvodce po městě, tak může mít každý přímo ve svém mobilním telefonu.

„V letní sezóně je tu sice poměrně široká nabídka různých komentovaných prohlídek, může se však stát, že turisté přijedou právě v době, kdy žádná neprobíhá. Od teď tedy mají možnost se zajímavé informace dozvědět nenásilnou formou kdykoliv,“ vysvětluje vedoucí infocentra Radka Tobolková.

Další aktuality

Výstavy v Jičíně
I když zatím není možné, aby se konaly kulturní akce, v Jičíně kultura žije! Přestěhovala se do ulic.