Lavička Rumcajsovy rodiny Jičín
Aktualita

Jičín má Lavičku Rumcajsovy rodiny

Oblíbené

V lipové aleji naproti sportovnímu areálu naleznete novou Lavičku Rumcajsovy rodiny -  podle agentury Dobrý den se jedná o největší pohádkovou lavičku v celém Česku. Vzdává hold Radku Pilařovi, tvůrci kreslené podoby Rumcajse, Manky a Cipíska.

Lavička vznikla z 300 let starého dubového kmene, který darovala rodina Schliků z jejich zámeckého parku ve Vokšicích. Podle výtvarného návrhu autorky Štěpánky Novotné jí vyřezali šikovní řezbáři Jan Rampase a Luboš Marx.

Slavnostní představení veřejnosti proběhlo v lipové aleji v sobotu 23. března při příležitosti konání 56. ročníku Pochodu Českým rájem - Putování za Rumcajsem. Unikátní lavička je se svou délkou 3,58 m, výškou 1,46 m a váhou 1,5 tuny zapsaná v České databance rekordů jako největší pohádková lavička. Ne její odhalení se přijely osobně podívat i dcery Radka Pilaře. Kromě vyobrazení postav Rumcajse, Manky a Cipíska jsou na ní k vidění i Prachovské skály, jičínské náměstí, lipová alej nebo kopec Zebín.

Líbí se vám nová lavička? Její vznik můžete podpořit prostřednictvím sbírky na platformě Donio - https://www.donio.cz/podporte-lavicku-rumcajsovy-rodiny?fbclid=IwAR0IRo….

autor fotografií: Jakub Podobský

Další aktuality

Rok 2024 se teprve pomalu rozbíhá, ale my už víme, na jaké největší akce se letos v Jičíně můžeme těšit. Poznamenejte si následující datumy, ať vám neuniknou!
Letos v květnu se konají Valdštejnské slavnosti, jejich součástí bude i tradiční historické tržiště. Chcete se zúčastnit jako prodejce? Zde naleznete přihlášku se všemi potřebnými informacemi...
Na jaké plesy se můžeme v nadcházejících týdnech těšit? Dali jsme dohromady seznam těch, které se konají v Jičíně a okolí. Je jich opravdu dost!