Výstava
Aktualita

Jarní výstava v galerii přiblíží kouzlo řemesel

Oblíbené

Od konce března až do května jičínské muzeum představí výstavu zapůjčenou z Muzea východních Čech v Hradci Králové nazvanou Mistři svého řemesla. Výstava je zaměřená na tradiční rukodělnou výrobu a její tvůrce, řemeslníky, kteří i v dnešní době udržují živou tradici lidových řemesel v rámci Královéhradeckého kraje a za svou činnost byli během minulých dvaceti let oceněni.

Na výstavě Mistři svého řemesla, která vznikla v Regionálním pracovišti pro tradiční lidovou kulturu v Muzeu východních Čech v Hradci Králové, vám představíme známá i pro mnohé již zapomenutá řemesla, ale také jejich oceněné mistry, kterým bychom tímto chtěli poděkovat za jejich přínos a rozšířit jejich umění do povědomí.

K současným trendům ve výstavní činnosti muzeí patří snaha zaujmout návštěvníka využitím moderních technologií ve výstavních expozicích. Součástí putovní výstavy "Mistři svého řemesla" je tedy multimediální tablet, který jedinečným způsobem zatraktivňuje téma lidových řemesel. Herní aplikace seznamuje návštěvníka s tradičními rukodělnými postupy a materiály. Digitální obsah bude i nadále rozšiřován o další hry či takzvané story a gis mapy. Výstavu pak vhodně doplňují i mechanické interaktivní prvky s možností vyzkoušet si řemeslo nebo poznat různé materiály.

Další aktuality

V lipové aleji naproti sportovnímu areálu naleznete novou Lavičku Rumcajsovy rodiny - podle agentury Dobrý den se jedná o největší pohádkovou lavičku v celém Česku. Vzdává hold Radku Pilařovi, tvůrci...
Rok 2024 se teprve pomalu rozbíhá, ale my už víme, na jaké největší akce se letos v Jičíně můžeme těšit. Poznamenejte si následující datumy, ať vám neuniknou!
Letos v květnu se konají Valdštejnské slavnosti, jejich součástí bude i tradiční historické tržiště. Chcete se zúčastnit jako prodejce? Zde naleznete přihlášku se všemi potřebnými informacemi...