Nedělní pohádky v Lodžii
Aktualita

Jarní prázdniny v Lodžii zpestří nedělní pohádky

Oblíbené

Valdštejnská lodžie v únoru a březnu ožije nedělními pohádkami.

Během února a března proběhne ve Valdštejnské lodžii šest nedělních loutkových pohádek v rámci nového projektu Jarní (pohádkové) prázdniny v Jičíně 2023. V Lodžii se děti potkají nejen s originálními příběhy, ale i nevšední scénografií - pohádkou sestavenou z hracích skříněk i příběhem odvyprávěným v divadelním iglú.

Vše započne dobrodružná pohádka Za dveřmi mladého studentského souboru FRAS o nerudném staříkovi, zamčených dveřích a dvou zvídavých dětech. Scénografie pohádky je neobvykle zpracovaná z kartonu a realistických výstřižků.

Další neděli 12. února zavede diváky do dálných krajů představení Nilas a tisícihlavé stádo souboru Loutky bez hranic. Pohádka na motivy mýtických příběhů starých Sámů se odehraje v divadelním iglú.

O týden později uvede studio Damúza loutkové představení Honza Pták o cestě za velkým snem, které se točí kolem jednoho flašinetu.

Poslední únorovou neděli 26. února bude v Lodžii uvedena pohádka Vlk a hlad Jakuba Folvarčného, jedinečná koláž příběhů o Červené Karkulce a pohádky o třech kůzlátkách odehrávající se uprostřed skandinávské zimy a polární noci.

V březnu se návštěvníci mohou těšit na osobitou a trochu punkovou loutkovou pohádku Vivi tady nebydlí divadla Anička a letadýlko.

A jako poslední, a to v neděli 12. března, bude uvedena nová loutková hudební pohádka Uši pro princeznu, která v příběhu využívá dřevěné hrací skříňky.


5. 2. 2023 / 15:00 FRAS - Za dveřmi
12. 2. 2023 / 15:00 Loutky bez hranic - Nilas a tisícihlavé stádo
19. 2. 2023 / 15:00 Damúza - Honza Pták
26. 2. 2023 / 15:00 Jakub Folvarčný - Vlk a hlad
5. 3. 2023 / 15:00 Anička a letadýlko - Vivi tady nebydlí
12. 3. 2023 / 15:00 Damúza - Uši pro princeznu

Podrobný program a předprodej vstupenek na stránkách Valdštejnské lodžie.
 

Další aktuality

Turistickou sezónu na Jičínsku každoročně otevírá Pochod Českým rájem - Putování za Rumcajsem.
Rok 2023 se teprve pomalu rozbíhá, ale my už víme, na jaké největší akce se letos v Jičíně můžeme těšit. Kterou si nenecháte ujít?
Po více než třech letech práce Regionální muzeum a galerie v Jičíně vydalo těsně před koncem loňského roku publikaci, která netradičním způsobem představuje historii regionu a zároveň obrazovou formou...