Nedělní pohádky v Lodžii
Aktualita

Jarní prázdniny v Lodžii zpestří nedělní pohádky

Oblíbené

Valdštejnská lodžie v únoru a březnu ožije nedělními pohádkami.

Během února a března proběhne ve Valdštejnské lodžii šest nedělních loutkových pohádek v rámci nového projektu Jarní (pohádkové) prázdniny v Jičíně 2023. V Lodžii se děti potkají nejen s originálními příběhy, ale i nevšední scénografií - pohádkou sestavenou z hracích skříněk i příběhem odvyprávěným v divadelním iglú.

Vše započne dobrodružná pohádka Za dveřmi mladého studentského souboru FRAS o nerudném staříkovi, zamčených dveřích a dvou zvídavých dětech. Scénografie pohádky je neobvykle zpracovaná z kartonu a realistických výstřižků.

Další neděli 12. února zavede diváky do dálných krajů představení Nilas a tisícihlavé stádo souboru Loutky bez hranic. Pohádka na motivy mýtických příběhů starých Sámů se odehraje v divadelním iglú.

O týden později uvede studio Damúza loutkové představení Honza Pták o cestě za velkým snem, které se točí kolem jednoho flašinetu.

Poslední únorovou neděli 26. února bude v Lodžii uvedena pohádka Vlk a hlad Jakuba Folvarčného, jedinečná koláž příběhů o Červené Karkulce a pohádky o třech kůzlátkách odehrávající se uprostřed skandinávské zimy a polární noci.

V březnu se návštěvníci mohou těšit na osobitou a trochu punkovou loutkovou pohádku Vivi tady nebydlí divadla Anička a letadýlko.

A jako poslední, a to v neděli 12. března, bude uvedena nová loutková hudební pohádka Uši pro princeznu, která v příběhu využívá dřevěné hrací skříňky.


5. 2. 2023 / 15:00 FRAS - Za dveřmi
12. 2. 2023 / 15:00 Loutky bez hranic - Nilas a tisícihlavé stádo
19. 2. 2023 / 15:00 Damúza - Honza Pták
26. 2. 2023 / 15:00 Jakub Folvarčný - Vlk a hlad
5. 3. 2023 / 15:00 Anička a letadýlko - Vivi tady nebydlí
12. 3. 2023 / 15:00 Damúza - Uši pro princeznu

Podrobný program a předprodej vstupenek na stránkách Valdštejnské lodžie.
 

Další aktuality

Vlajkovou lodí letní nabídky v Jičíně byly po několik let Prodloužené víkendy. No jo, ale pestrý program je v pohádkovém městě připraven nejen o víkendu, ale také ve všední dny. Proto budou všechny...
Květnové státní svátky letos připadají na pondělky a to znamená, že nás čekají dva příjemné prodloužené víkendy. Co se během nich v Jičíně chystá?
Letní novinkou bude pro rok 2023 v Jičíně expozice Svět kostiček. Výstava modelů z českých i zahraničních pohádek poskládáných ze stavebnice SEVA. Součástí výstavy bude i velká dětská kostičková herna...