Léto v Jičíně. Autor Jirka Hub
Aktualita

Jaká byla letošní sezóna? Íčko hodnotí

Oblíbené

Pohádkovým festivalem skončila v Jičíně hlavní část turistické sezóny. Jaká byla?

Do Jičína se po dvou letech nejrůznějších omezení v hojném počtu vrátili cizinci. Infocentrem ve velkém zněla němčina, angličtina, polština i slovenština. V menších počtech dorazili též turisté z Francie, Belgie, Španělska, Izraele nebo zemí severní Evropy. Hlavními hosty ale samozřejmě zůstávají Češi ze všech koutů republiky. Tahákem pro rodiny s dětmi byla nová Cipískova stezka, mnozí přivítali po dlouhých letech částečně zpřístupněnou jezuitskou kolej či rozšířenou expozici ve Valdštejnově mincovně. Stálé přízni výletníků se těší Valdická brána, Valdštejnská lodžie, Regionální muzeum nebo Rumcajsova ševcovna a galerie Rumcajsův svět. Táhly také nejrůznější kulturní akce – koncerty v parku, promítání letního kina, komentované prohlídky a další.

Dveřmi infocentra nakonec v období od června do poloviny září prošlo 42 676 návštěvníků. Mezi nimi byla ukrytá i tajná kontrola kvality poskytovaných služeb (tzv. mystery shopping), kterou jednou za dva roky posílá Asociace turistických informačních center ve spolupráci s agenturou Czech Tourism. „Opravdu nás těší, že kontrola naše služby ohodnotila nejvyšší možnou známkou. Snažíme se vždy maximálně uspokojit požadavky našich zákazníků, ale musím říct, že někdy je to opravdu složité,“ uvádí vedoucí informačního centra Radka Tobolková. Jičínské Íčko opět zabodovalo i ve veřejné anketě Oblíbené informační centrum roku 2022, kde obhájilo prvenství v rámci Královéhradeckého kraje.

Pokud by vás zajímalo, jak práce v informačním centru vypadá, jste srdečně zváni na neformální setkání u příležitosti Týdne informačních center, které se koná v úterý 25. října. Jičínští Íčkaři připraví malé občerstvení, kvíz o drobné ceny a možná i nějaké další překvapení.

Další aktuality

Blíží se období adventu...jaké se v Jičíně letos chystají předvánoční akce?
Český ráj - Ráj na zemi. Tak zní název nové knihy o oblasti Českého ráje, která se v těchto dnech dostává na pulty informačních center v okolí.
V letošním roce byla poprvé po dlouhých letech v období od května do září otevřená Jezuitská kolej. Díky dokončené základní rekonstrukci v ní vznikl prostor pro tvořivé dílny, tvorbu umělců, výstavy...