Léto v Jičíně. Autor Jirka Hub
Aktualita

Jaká byla letošní sezóna? Íčko hodnotí

Oblíbené

Pohádkovým festivalem skončila v Jičíně hlavní část turistické sezóny. Jaká byla?

Do Jičína se po dvou letech nejrůznějších omezení v hojném počtu vrátili cizinci. Infocentrem ve velkém zněla němčina, angličtina, polština i slovenština. V menších počtech dorazili též turisté z Francie, Belgie, Španělska, Izraele nebo zemí severní Evropy. Hlavními hosty ale samozřejmě zůstávají Češi ze všech koutů republiky. Tahákem pro rodiny s dětmi byla nová Cipískova stezka, mnozí přivítali po dlouhých letech částečně zpřístupněnou jezuitskou kolej či rozšířenou expozici ve Valdštejnově mincovně. Stálé přízni výletníků se těší Valdická brána, Valdštejnská lodžie, Regionální muzeum nebo Rumcajsova ševcovna a galerie Rumcajsův svět. Táhly také nejrůznější kulturní akce – koncerty v parku, promítání letního kina, komentované prohlídky a další.

Dveřmi infocentra nakonec v období od června do poloviny září prošlo 42 676 návštěvníků. Mezi nimi byla ukrytá i tajná kontrola kvality poskytovaných služeb (tzv. mystery shopping), kterou jednou za dva roky posílá Asociace turistických informačních center ve spolupráci s agenturou Czech Tourism. „Opravdu nás těší, že kontrola naše služby ohodnotila nejvyšší možnou známkou. Snažíme se vždy maximálně uspokojit požadavky našich zákazníků, ale musím říct, že někdy je to opravdu složité,“ uvádí vedoucí informačního centra Radka Tobolková. Jičínské Íčko opět zabodovalo i ve veřejné anketě Oblíbené informační centrum roku 2022, kde obhájilo prvenství v rámci Královéhradeckého kraje.

Pokud by vás zajímalo, jak práce v informačním centru vypadá, jste srdečně zváni na neformální setkání u příležitosti Týdne informačních center, které se koná v úterý 25. října. Jičínští Íčkaři připraví malé občerstvení, kvíz o drobné ceny a možná i nějaké další překvapení.

Další aktuality

Chcete dětem ukázat nejvýznamnější památky Jičína? Pomůže vám s tím nový dětský průvodce městem, kterého vydalo informační centrum.
Blíží se advent a v Jičíně se na toto sváteční období chystá kromě již tradičního osvětlení města také doprovodný kulturní program. Ten naleznete v kalendáři akcí , může ale ještě doznat drobných změn...
V pondělí 23. října se Městské informační centrum Jičín opět připojí k celorepublikové akci Týden informačních center. Ten je pořádaný v návaznosti na Světový den pro rozvoj informací, a zaštiťuje ho...