Výstava svět kostiček Jičín
Aktualita

Hlavní roli budou v létě v divadle hrát kostičky

Oblíbené

Letní novinkou bude pro rok 2023 v Jičíně expozice Svět kostiček. Výstava modelů z českých i zahraničních pohádek poskládáných ze stavebnice SEVA. Součástí výstavy bude i velká dětská kostičková herna.  

Přes léto jsou tradičně divadelní prázdniny, velký sál Masarykova divadla ale letos rozhodně prázdný nebude. Na čtyři týdny od 26. června do 23. července se promění ve výstavní prostor, kde najdete desítky modelů poskládaných z legendární české stavebnice SEVA. A jelikož jsme v pohádkovém městě, budou jednotlivé exponáty inspirovány postavičkami z Večerníčků a dalších pohádek či animovaných filmů. Na jednom místě vedle sebe najdete Makovou panenku s motýlem Emanuelem, Kačera Donalda a nemůže chybět samozřejmě ani domácí rodinka Rumcajs, Manka a Cipísek.

Více informací na FB události

Svět kostiček Jičín

Další aktuality

Prázdniny se pomalu blíží ke svému konci, ale pořád se máme na co těšit. Hlavní turistickou sezónu již tradičně v polovině září uzavře festival Jičín - město pohádky.
V Jičíně a blízkém okolí se koná Mistrovství světa v orientační jízdě na horských kolech. Jedná se o sportovní událost roku, která kromě zábavy pro fanoušky přinese i nutná omezení. V neděli 20.8. se...
Letní prázdniny vstupují do své druhé poloviny. Na co se ještě v létě můžeme těšit?