Výstava svět kostiček Jičín
Aktualita

Hlavní roli budou v létě v divadle hrát kostičky

Oblíbené

Letní novinkou bude pro rok 2023 v Jičíně expozice Svět kostiček. Výstava modelů z českých i zahraničních pohádek poskládáných ze stavebnice SEVA. Součástí výstavy bude i velká dětská kostičková herna.  

Přes léto jsou tradičně divadelní prázdniny, velký sál Masarykova divadla ale letos rozhodně prázdný nebude. Na čtyři týdny od 26. června do 23. července se promění ve výstavní prostor, kde najdete desítky modelů poskládaných z legendární české stavebnice SEVA. A jelikož jsme v pohádkovém městě, budou jednotlivé exponáty inspirovány postavičkami z Večerníčků a dalších pohádek či animovaných filmů. Na jednom místě vedle sebe najdete Makovou panenku s motýlem Emanuelem, Kačera Donalda a nemůže chybět samozřejmě ani domácí rodinka Rumcajs, Manka a Cipísek.

Více informací na FB události

Svět kostiček Jičín

Další aktuality

Vlajkovou lodí letní nabídky v Jičíně byly po několik let Prodloužené víkendy. No jo, ale pestrý program je v pohádkovém městě připraven nejen o víkendu, ale také ve všední dny. Proto budou všechny...
Květnové státní svátky letos připadají na pondělky a to znamená, že nás čekají dva příjemné prodloužené víkendy. Co se během nich v Jičíně chystá?
Od konce března až do května jičínské muzeum představí výstavu zapůjčenou z Muzea východních Čech v Hradci Králové nazvanou Mistři svého řemesla. Výstava je zaměřená na tradiční rukodělnou výrobu a...