Výstava svět kostiček Jičín
Aktualita

Hlavní roli budou v létě v divadle hrát kostičky

Oblíbené

Letní novinkou bude pro rok 2023 v Jičíně expozice Svět kostiček. Výstava modelů z českých i zahraničních pohádek poskládáných ze stavebnice SEVA. Součástí výstavy bude i velká dětská kostičková herna.  

Přes léto jsou tradičně divadelní prázdniny, velký sál Masarykova divadla ale letos rozhodně prázdný nebude. Na čtyři týdny od 26. června do 23. července se promění ve výstavní prostor, kde najdete desítky modelů poskládaných z legendární české stavebnice SEVA. A jelikož jsme v pohádkovém městě, budou jednotlivé exponáty inspirovány postavičkami z Večerníčků a dalších pohádek či animovaných filmů. Na jednom místě vedle sebe najdete Makovou panenku s motýlem Emanuelem, Kačera Donalda a nemůže chybět samozřejmě ani domácí rodinka Rumcajs, Manka a Cipísek.

Více informací na FB události

Svět kostiček Jičín

Další aktuality

V lipové aleji naproti sportovnímu areálu naleznete novou Lavičku Rumcajsovy rodiny - podle agentury Dobrý den se jedná o největší pohádkovou lavičku v celém Česku. Vzdává hold Radku Pilařovi, tvůrci...
Rok 2024 se teprve pomalu rozbíhá, ale my už víme, na jaké největší akce se letos v Jičíně můžeme těšit. Poznamenejte si následující datumy, ať vám neuniknou!
Letos v květnu se konají Valdštejnské slavnosti, jejich součástí bude i tradiční historické tržiště. Chcete se zúčastnit jako prodejce? Zde naleznete přihlášku se všemi potřebnými informacemi...