Cipískova stezka
Aktualita

Děti plní úkoly na nové Cipískově stezce

Oblíbené

Těsně před začátkem turistické sezóny se podařilo spustit novou verzi Cipískovy stezky. Tříkilometrová procházka s několika úkoly je ideální plán pro rodiny s dětmi na prázdninový výlet.

Zábavná Cipískova stezka - procházka městem, při které děti sledují cestou cedule s loupežnickým synkem Cipískem a plní drobné úkoly, existuje v Jičíně už od roku 2013. Aby byla stezka i nadále atraktivní pro místní i pro turisty, bylo potřeba jí obměnit. Podařilo se změnit trasu tak, že z velké části vede po cyklostezce podél Cidliny, což zvyšuje bezpečnost dětí, které se na ní budou pohybovat. Na děti čekají i nové zábavné úkoly.

Hlavní princip stezky zůstává zachován. V Městském informačním centru na náměstí si zájemci vyzvednou herní plánek, ve kterém najdou všechny potřebné informace k úspěšnému absolvování stezky, včetně mapky a potřebných pokynů. Případně je možné si jej předem stáhnout. Konec trasy je pak opět v infocentru, kde na děti za správné splnění úkolů čeká malá odměna. Tato celoročně přístupná aktivita je pro všechny zájemce zcela zdarma.

Projekt Redesign Cipískovy stezky finančně podpořil Liberecký kraj. Realizace Kulturní zařízení města Jičína ve spolupráci s městem Jičín, 2022.

Logo Lb kraje

Další aktuality

Prázdninové výstavy v jičínské Regionálním muzeu a galerii seznamují s dobou bronzovou a plechovými hračkami.
Rumcajs, Seifert, Metráček i místní pověsti. Město pohádky má od pátku svůj první Poesiomat a zařadilo se tak k dalším městům v republice, kde tuto mluvící trubku najdete.
Do začátku prázdnin sice ještě nějaký čas zbývá, ale 11. ročník Prodloužených víkendů v Jičíně startuje již tento týden!