JMP
Aktualita

Co se v Jičíně chystá v srpnu a září?

Oblíbené

Letní prázdniny vstupují do své druhé poloviny. Na co se ještě v létě můžeme těšit?

Rodiny s dětmi do Jičína stále nejčastěji přijíždějí hledat loupežníka Rumcajse - stačí navštívit Rumcajsův svět Radka Pilaře v přízemí zámku, nebo Rumcajsovu ševcovnu hned pod Valdickou bránou. Projít si můžete tříkilometrovou Cipískovu stezku se zábavnými úkoly v centru města. Zdatnější výletníci pak mohou zdolat i Rumcajsovu stezku, která měří 12 km.

Za poznáním místní historie a přírody můžete vyrazit do regionálního muzea, s Valdštejnem se seznámíte také v jeho muzeu a mincovně, zajímavá je také návštěva synagogy a bývalé židovské školy. Než vyrazíte na procházku lipovou alejí do Valdštejnské lodžie, tak nezapomeňte vystoupat na Valdickou bránu a pokochat se výhledem do okolí. Během pátku a soboty se pak otevírají i dveře jinak nepřístupné jezuitské koleje, kde se konají různé tvůrčí dílny. 

stezka

Pokud vás zajímá spíše kulturní program, tak i pro vás máme dobrou zprávu. Chystá se toho ještě celkem dost. Drobnější kulturní akce jsou letos sjednocené pod hlavičkou Dovolená v Jičíně. Stačí si rozkliknout program jednotlivých týdnů a vybrat si, co vás zajímá. Z větších akcí doporučujeme v sobotu 12.8. Jičínský food festival, v neděli 20.8. závod Mistrovství světa v orientační jízdě na horských kolech, o víkendu 8.-10.9. Lodžie Worldfest a hlavní turistickou sezónu ukončí festival Jičín město pohádky od 13. do 17. září.   

Další aktuality

Prázdniny se pomalu blíží ke svému konci, ale pořád se máme na co těšit. Hlavní turistickou sezónu již tradičně v polovině září uzavře festival Jičín - město pohádky.
V Jičíně a blízkém okolí se koná Mistrovství světa v orientační jízdě na horských kolech. Jedná se o sportovní událost roku, která kromě zábavy pro fanoušky přinese i nutná omezení. V neděli 20.8. se...
Přes léto jsou tradičně divadelní prázdniny, velký sál jičínského Masarykova divadla ale letos rozhodně prázdný nezůstal. V pondělí se tu otevřela velká rodinná kostičková výstava. A jelikož je Jičín...