JMP
Aktualita

Co se v Jičíně chystá v srpnu a září?

Oblíbené

Letní prázdniny vstupují do své druhé poloviny. Na co se ještě v létě můžeme těšit?

Rodiny s dětmi do Jičína stále nejčastěji přijíždějí hledat loupežníka Rumcajse - stačí navštívit Rumcajsův svět Radka Pilaře v přízemí zámku, nebo Rumcajsovu ševcovnu hned pod Valdickou bránou. Projít si můžete tříkilometrovou Cipískovu stezku se zábavnými úkoly v centru města. Zdatnější výletníci pak mohou zdolat i Rumcajsovu stezku, která měří 12 km.

Za poznáním místní historie a přírody můžete vyrazit do regionálního muzea, s Valdštejnem se seznámíte také v jeho muzeu a mincovně, zajímavá je také návštěva synagogy a bývalé židovské školy. Než vyrazíte na procházku lipovou alejí do Valdštejnské lodžie, tak nezapomeňte vystoupat na Valdickou bránu a pokochat se výhledem do okolí. Během pátku a soboty se pak otevírají i dveře jinak nepřístupné jezuitské koleje, kde se konají různé tvůrčí dílny. 

stezka

Pokud vás zajímá spíše kulturní program, tak i pro vás máme dobrou zprávu. Chystá se toho ještě celkem dost. Drobnější kulturní akce jsou letos sjednocené pod hlavičkou Dovolená v Jičíně. Stačí si rozkliknout program jednotlivých týdnů a vybrat si, co vás zajímá. Z větších akcí doporučujeme v sobotu 12.8. Jičínský food festival, v neděli 20.8. závod Mistrovství světa v orientační jízdě na horských kolech, o víkendu 8.-10.9. Lodžie Worldfest a hlavní turistickou sezónu ukončí festival Jičín město pohádky od 13. do 17. září.   

Další aktuality

V lipové aleji naproti sportovnímu areálu naleznete novou Lavičku Rumcajsovy rodiny - podle agentury Dobrý den se jedná o největší pohádkovou lavičku v celém Česku. Vzdává hold Radku Pilařovi, tvůrci...
Rok 2024 se teprve pomalu rozbíhá, ale my už víme, na jaké největší akce se letos v Jičíně můžeme těšit. Poznamenejte si následující datumy, ať vám neuniknou!
Letos v květnu se konají Valdštejnské slavnosti, jejich součástí bude i tradiční historické tržiště. Chcete se zúčastnit jako prodejce? Zde naleznete přihlášku se všemi potřebnými informacemi...