Cipískova stezka
Tip na procházku

Cipískova stezka

Oblíbené

Jičín je známý díky pohádkám – především o Rumcajsovi, Mance a Cipískovi. Vydejte se s loupežnickým synkem Cipískem na zábavné putování centrem města.

V informačním centru na Valdštejnově náměstí si vyzvedněte letáček s mapkou Cipískovy stezky a nezapomeňte si přibalit tužku. 

Čeká vás tříkilometrová procházka, která vede širším centrem Jičína, zejména po cyklostezce podél Cidliny. Cestu značí cedule Cipíska a dalších postaviček z pohádek o Rumcajsovi. Na děti čeká několik úkolů, za jejichž splnění mohou v cíli v informačním centru dostat malou odměnu.

Stezka je přístupná celoročně a zcela zdarma. Trasa vede nenáročným terénem a je vhodná i pro rodiny s malými dětmi a plně sjízdná s kočárkem.

Socha vodníka u Knížete

 

Zábavná Cipískova stezka - procházka městem, při které děti sledují cestou cedule s loupežnickým synkem Cipískem a plní drobné úkoly, existuje v Jičíně už od roku 2013. Aby byla stezka i nadále atraktivní pro místní i pro turisty, bylo potřeba jí obměnit. Podařilo se změnit trasu tak, že z velké části vede po cyklostezce podél Cidliny, což zvyšuje bezpečnost dětí, které se na ní budou pohybovat. Na děti čekají i nové zábavné úkoly.

Hlavní princip stezky zůstává zachován. V Městském informačním centru na náměstí si zájemci vyzvednou herní plánek, ve kterém najdou všechny potřebné informace k úspěšnému absolvování stezky, včetně mapky a potřebných pokynů. Případně je možné si jej předem stáhnout na www.jicin.cz.  Konec trasy je pak opět v infocentru, kde na děti za správné splnění úkolů čeká malá odměna. Tato celoročně přístupná aktivita je pro všechny zájemce zcela zdarma.

Projekt Redesign Cipískovy stezky finančně podpořil Liberecký kraj. Realizace Kulturní zařízení města Jičína ve spolupráci s městem Jičín, 2022.

Soubory ke stažení
Leták Cipískova stezka pdf (1004.61 KB) Stáhnout

Informace

E-mail
Adresa

Městské informační centrum Jičín