Advent v Jičíně
Aktualita

Advent v Jičíně

Oblíbené

Plány na letošní advent byly velké, ale vzhledem k okolnostem se bohužel všechno mění. Na co se tedy můžete těšit?

Rozsvícení stromu se uskuteční v neděli 28.11. v podvečer cca v 17 hodin, ovšem bez doprovodného programu a stánků na náměstí. Nebude chybět ani tradiční světelná výzdoba v zámeckém parku a centru města.

Ten samý den vyražte s dětmi do jičínského biografu, kde se od 15 hodin bude promítat pohádka O čertovi a jiné vánoční pohádky. Pokud je vám bližší divadlo, tak navštivte sál K-klubu, kde se od 15:30 odehraje představení pro děti s názvem Nad Betlémem svítí hvězda. Klasický vánoční příběh o putování Josefa a Marie do Betléma a o narození Ježíška si užijí i ty nejmenší.

Od 1. do 22. prosince se každý všední den od 16 a 17 hodin můžete těšit na Čtení pohádek pod Bránou. Bude tu připravena dětská dílnička a teplé nápoje pro děti i rodiče. Zkrátka příjemné místo pro adventní setkání s přáteli.

V sobotu 11. prosince jsou plánované Divovánoce ve Valdštejnské lodžii. Netradiční adventní akce potěší celou rodinu. Uvidíte vánoční dílny, divadla, koncerty a neobvyklý živý betlém.

Pokud budete procházet ulicí Pod Koštofránkem v období 18. – 23. prosince od 18 do 19 hodin tak si všimněte mechanického betlému, který bude k vidění naproti ševcovně.

Čtení pohádek u Brány

Na Štědrý den nás čeká rozvoz Betlémského světla se zpíváním koled. Na devíti zastaveních v různých částech města si můžete světélko vyzvednout a odnést si ho domů.

11:00 Nové Město (u bunkru)

11:30 Nové Město (Lidické náměstí)

12:00 Letná (u potravin COOP)

12:30 Komenského náměstí (u kavárny Amos)

13:30 Lípy (park u sochy K. H. Borovského)

14:00 Sídliště (u věžáku)

14:30 Šibenák (na hrázi rybníka)

15:00 Na Větrově (Alanovy sady)

15:30 Zámecký park


14:30 - 15:30 Kostel sv. Jakuba - rozdávání Betlémského světla 

16:00 Dětská mše – kostel sv. Ignáce

 

Až do 9. ledna 2022 můžete zavítat do Regionálního muzea v Jičíně, kde se ve výstavní chodbě nachází výstava Perličkové ozdoby z Poniklé.

Některé plánované akce musely být bohužel zrušeny. Jedná se o akce Mikuláš v parku, koncerty v parku, Luciánská slavnost světel. Nejsou plánované ani speciální adventní trhy.

Vše výše zmíněné je aktuální k 23.11. Plány se ale mění každou minutou, pro aktuální informace neváhejte zavolat do jičínského infocentra – 493 534 390.

Další aktuality

Rok 2022 se nám pomalu rozjíždí a tak vám přinášíme seznam nejvýznamnějších kulturně-sportovně-společenských akcí, na které se letos v Jičíně můžeme těšit. Doufejme, že už se nic kvůli opatřením rušit...
Předvánočně naladěný Jičín je přímo stvořený pro rodinné procházky. A aby si cestu užily i malé děti, máme pro ně malou hru, na jejímž konci čeká sladká odměna.
Kulturní program jičínského adventu byl bohužel z velké části zrušen. Vánočně naladěné město pohádek přesto stojí za návštěvu.