Oblíbené
-

Pouť rájem aneb méně známé kostely Českého ráje

Výstava s názvem "Pouť rájem" představuje méně známé kostely území Českého ráje. Výstava vznikla jako část projektu, do kterého se zapojilo Muzeum Mladoboleslavska a Muzeum Českého ráje v Turnově. Nové výstavní panely pak vznikly díky finanční podpoře Ministerstva kultury ČR (v rámci projektu s názvem "Muzeum na nádvoří"). Výstava je přístupná zdarma kdykoliv v době otevření zámku.

plakát

Jičínská část výstavy představuje celkem deset méně známých kostelů Českého ráje, které se nacházejí na území Jičínska, jmenovitě se jedná o kostel sv. Jana Křtitele v Újezdu pod Troskami, kostel sv. Martina v Libuni, kostel sv. Jiljí v Mladějově, kostel sv. Bartoloměje v Brada-Rybníčku, kostel Všech svatých v Sedličkách, kostel sv. Václava v Samšině, Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Oseku, Kostel sv. Prokopa v Libošovicích, Kostel Nalezení sv. Kříže v Nepřívěci, Kostel sv. Jiljí v Markvarticích.

Výstavou Pouť rájem odstartujeme volný cyklus výstav Muzeum na nádvoří, které se budou měnit několikrát během roku. Tyto výstavy jsou krokem naší organizace směrem ven ze zdí expozice a otevření výstavní činnosti všem zájemcům a kolemjdoucím, zejména v době uzavření stálé expozice muzea v příštích třech letech.

Pořízení exteriérových výstavních panelů bylo podpořeno grantem Podpora expozičních a výstavních projektů 2023 Ministerstva kultury.
 

Informace

Místo

Muzejní nádvoří

Datum
25. 9. - 31. 12. 2023
GPS
50.4359147N, 15.3521514E

Mohlo by vás zajímat

1. 12. 2023 - 6. 1. 2024
Blíží se období adventu...jaké se v Jičíně letos chystají předvánoční akce?
Adventní koncert sboru Foerster.
Peníze za zakoupené vstupenky je možné vyzvednout v MIC Jičín.
Netradiční adventní akce pro celou rodinu v prostorách barokní památky s vánočními dílnami, divadly, koncerty a neobvyklým živým betlémem.