Oblíbené

O dějinách, žití a životech. O Františku Kutnarovi, historikovi českého venkova a selského stavu z Mlázovic

Start

Přednáší historik prof. Zdeněk Beneš. Vstupné 50 Kč. František Kutnar patří mezi ty české historiky, jejichž práce je dnes doceňována a leckdy doslova znovuobjevována.

plakát

Další soubor studií Františka Kutnara tak tvoří cenný příspěvek k poznávání jeho díla, ale i osobního jeho života a vztahu mezi osobním prožíváním historického dění a úsilím o jeho hlubší než jenom faktografické či jinak povrchové poznávání. Ať už texty vznikaly v kterékoli době, je z nich, v té míře, která byla únosná účelu, k němuž byly napsány, také patrné, že Kutnar nikdy neslevil ze svého strukturně-funkčního přístupu k historické skutečnosti, tedy z teoretického a metodologického principu, který tvoří významnou, byť z ideologických důvodů nedokončenou, kapitolu vývoje českého – nejen historického – vědeckého myšlení, která byla na výši doby. 

Informace

Místo

Knihovna Václava Čtvrtka

Datum
Začátek
GPS
50.4340964N, 15.3585394E

Mohlo by vás zajímat

6. 4. - 12. 5. 2024
Vernisáž výstavy se uskuteční v sobotu 6. dubna od 15 hodin. Výstavu zahájí Jana Schlesingerová.
Přednáška se zaměří na jeden z motivů mnohovrstevnatého díla Josefa Váchala.
Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na představení HYPNOTIZÉR!
Díky literárnímu a filmovému zpracování existuje zdánlivě pevný a jasný obraz čarodějnických procesů na severní Moravě: na jedné straně zlý duch inkvizitor Boblig na druhé jeho klíčová oběť páter..