Oblíbené

Koncert filmové hudby - Prague Film Orchestra

Start

Pražský filmový orchestr v čele s dirigentem Jiřím Koryntou přijede zahrát jičínskému publiku hudbu ze světových velkofilmů a to s tituly, které pro jičínské publikum ještě nezařazoval.

plakát

Diváci v Jičíně se mohou těšit na skladby z filmů Piráti z Karibiku, Star Wars, Návrat do budoucnosti, Alenka v říši divů, Teorie všeho, Kráska a zvíře a další známé melodie stříbrného plátna. Kromě filmové hudby zazní také rockové písně, např. od fenomenálních kapel jako jsou Queen nebo Led Zeppelin.

V Čechách se několik symfonických orchestrů občas dotýká svým repertoárem některých oblíbených titulů populární nebo filmové hudby. Těleso, které před 18 lety založil dirigent Jiří Korynta, se ovšem specializuje výhradně na interpretaci filmové, popř. muzikálové hudby živě na podiu.

Pražský filmový orchestr se jako jediný v České republice je dále výjimečný i tím, že jeho zakladatel a současně také dirigent Jiří Korynta je zapsán do Guinessovy knihy rekordů jako největší multiinstrumentalista, když zvládl během hodiny zahrát na 28 různých hudebních nástrojů! Dnes jich zvládá dokonce ještě o šest více.

Více informací o orchestru naleznete na webových stránkách: www.pfo.cz

Aktuality sledujte ve Facebook události: https://www.facebook.com/events/535298544614972?ref=newsfeed

Předprodej vstupenek od 19. 4. 2021 (9:00) v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí v Jičíně a online zde. Poskytujeme slevy ZTP max. 10 ks.

Divadlo včetně baru je otevřeno vždy hodinu před začátkem představení či koncertu, na divadelní představení a koncerty na sezení je přísný zákaz vnášení občerstvení do sálu!

Informace

Místo

Masarykovo divadlo

Datum
22. 10. 2022
Začátek
GPS
50.4357186N, 15.3580056E

Mohlo by vás zajímat

17. 6. – 23. 10. 2022
Regionální muzeum a galerie v Jičíně Vás srdečně zve na archeologickou výstavu, která představí fenomén tzv. popelnicových polí během mladší a pozdní doby bronzové a starší doby železné.
1. 7. – 2. 10. 2022
Výstavní chodba jičínského muzea nabízí v letních měsících výstavu oblíbených plechových a plastových hraček světoznámých českých firem Kovap a Kaden. Tradice výroby sahá až do roku 1946, kdy v..
10. 9. – 27. 11. 2022
Tento rok končí národní oslavy a výročí Jana Amose Komenského. Při této příležitosti jsme ve spolupráci s muzeem J.A. Komenského v Uherském Brodě přichystali pro žáky a studenty jičínských škol..
21. 9. 2022
Série veřejných čtení nové evropské literatury na zajímavých místech Jičína, zakončeno posezením ve Valdštejnově muzeu a mincovně.