Další jičínské kulturní subjekty

Další subjekty

Oblíbené

​V Jičíně funguje velké množství menších sdružení, spolků a organizací, které kulturní činnost buď samy provozují, nebo ji výrazně podporují. Výsledkem je celá řada zajímavých programů.

Příznivci vzdělávacích přednášek se jednou měsíčně scházejí v Porotním sále zámku, kam na pozvání Jičínské besedy přijíždějí přední odborníci různých oborů. Hudební nadšenci mohou nepravidelně navštěvovat vystoupení učitelů a žáků Základní umělecké školy J. B. Foerstera. Stálicemi na jičínském hudebním nebi jsou pěvecké sbory Smetana a Foerster. Za oživení hudebních tradic na Jičínsku pak bojuje sdružení Literácy Jitčín.

Na opomíjená místa města se snaží upozornit spolek Jinčí čin, který o sobě dává vědět hlavně alternativním programem v průběhu každoročního pohádkového festivalu. Velmi oblíbenou akcí je Food festival, který se koná v zámeckém parku. Za jeho pořádáním stojí agentura Jičín žije. Díky MP Agency pak do Jičína na Koncerty na zimáku nebo na festival Zažít nejvíc přijíždějí velké hvězdy české a slovenské pop music.

Odkazy na stránky