Oblíbené

Cena Prachovských skal

Start

Veteran Car Club Jičín zve majitele automobilů a motocyklů vyrobených před rokem 1985 - na orientační soutěžní jízdu. Reagujeme tak na přání účastníků - zvláště těch ze vzdálenějších krajů naší vlasti - navštívit více míst  malebného Českého ráje a okolí. 

plakát

Účastnit se mohou členové i nečlenové klubů historických vozidel - tedy pokud máte vozidlo, které stářím odpovídá uvedené kategorii a je v náležitém technickém a vzhledovém stavu, neváhejte a přijeďte si vyzkoušet veteránskou soutěž.

Trasa povede z Jičína, kouzelnou krajinou Českého ráje a Podkrkonoší s cílem opět v Jičíně. Celková délka trasy je cca 140 km … ale to jen pro ty, kteří nezakufrují :)

Soutěže se mohou účastnit vozidla odpovídající původnímu provedení a musí splňovat podmínky pro provoz na pozemních komunikacích. Stroj proto musí mít Registrační značku vč. platné technické kontroly, nebo průkaz historického vozidla se zvláštní registrační značkou a zaplacené povinné ručení (zelená karta).

Repliky a stroje v novodobém tuningu nebudou do soutěže přijaty. Pokud si nejste jisti, zda Váš stroj splňuje podmínky účasti, můžete nás kontaktovat na e- mailu: vccjicin@seznam.cz ideálně zašlete zároveň aktuální fotografii Vašeho stroje. Pořadatel si vyhrazuje právo nepřipustit do soutěže sporná vozidla a napodobeniny.

Mapa

Informace

Místo

Jičín, Český ráj

Datum
Začátek
GPS
50.4372261N, 15.3516242E

Mohlo by vás zajímat

25. 5. - 15. 9. 2024
V letní sezóně jičínského muzea se opět představí Divadlo bratří Formanů se svým Imagináriem.
17. - 23. 6. 2024
Užijte si svou letní dovolenou v pohádkovém Jičíně.
Třináctý ročník celoměstského multižánrového festivalu v rámci mezinárodního dne hudby.
Spolek Zefyrin, Římskokatolická farnost - arciděkanství Jičín a Valdštejnovo muzeum a mincovna si vás dovolují pozvat na 2. ročník oslav svátku města.