Oblíbené
-

Boudo, budko... aneb jak se bydlí v přírodě

Na letní sezonu 2023 připravujeme po dvou letech opět výstavu z oboru zoologie. Její název Boudo, budko.. aneb jak se bydlí v přírodě vám jistě napoví, že se budeme zabývat pestrým světem zvířecích obydlí, a to ze všech možných úhlů pohledu. Vernisáž výstavy se koná 25. května 2023 v 17 hodin.

plakát

V přírodě nalezneme mnoho důvodů, proč mít svoji skrýš, stejně jako nekonečné množství materiálů, z nichž se dá obydlí postavit. Na zahradě i na výletě můžeme objevit jak jeden keramický hrníček pro jednu larvičku, tak panelák pro tisíce jedinců, jak hnízdečko na jeden měsíc, tak hrady sloužící mnoho let. Mezi zvířaty existují architekti budující domy s podzemními zahradami a klimatizačními systémy i „lajdáci“, kterým stačí vyležený důlek v zemi. Máme zvířecí vyznavače squattu i kempování, hosty i bezdomovce.

Všechny tyto „zvířecí domečky“ vám představíme pomocí sbírkových předmětů, makropreparátů, fotografií i nákresů a jak už bývá v našem muzeu tradicí i pomocí živých zástupců. Ti se v průběhu výstavy vystřídají, protože ne všechny můžeme vystavovat od května do září. Již nyní vám můžeme slíbit, že v průběhu června se na výstavě setkáte např. s larvami bource morušového, které si na počátku července upředou svůj domeček (tzv. kokon) pro období kuklení z hedvábného vlákna. Vzhledem k tomu, že výstava bude instalována zejména v období letních prázdnin, budou její součástí i interaktivní prvky.

Výstavu můžete navštívit od 26.května do 17. září 2023 ve výstavní chodbě muzea.

Mapa

Informace

Místo

Muzeum hry

Datum
26. 5. – 17. 9. 2023
GPS
50.4359147N, 15.3521514E

Mohlo by vás zajímat

22. 4. – 30. 9. 2023
V prostorách mezipatra Valdické brány v Jičíně proběhne výstava Otevřete, jsem to já? Laury Fiľákové a Jana Wildy.
8. – 30. 6. 2023
Venkovní výstava fotografií projektu Tanec a Jičín umístěná mezi kostelem sv. Jakuba a Valdštejnským palácem Tanec a Jičín je projekt tanečnice Zuzany Richterové a fotografky Hany Kalvachové, který..
8. – 22. 6. 2023
Zveme Vás k tanci! Během června se na různých místech Jičína můžete setkat s tancem v rozličných podobách. Do konce června probíhá v centru města venkovní výstava Tanec a Jičín - fotky z projektu..
8. 6. 2023
Koncert v porotním sále jičínského zámku pod vedením Vítězslava Čapka za doprovodu klavíristy Pavla Krčmárika.