Oblíbené

Svatojánská slavnost

Start

Jedinečná akce v parku pod Lodžií inspirovaná svatojánskou tradicí.

Svatojánská slavnost plakát

Zažijte divotvorný večer zahradní slavnosti plné živých obrazů, vše smyslových zážitků a fantaskní hostiny. V parku na vás bude čekat několik zastavení doprovázených nejen hudbou a tancem.
Akce je oslavou ducha a zároveň prevencí proti stínům duše.

Akci pořádá organizace Péče o duševní zdraví ve spolupráci s Valdštejnským imagináriem s cílem povzbudit duševní zdraví návštěvníků (nejen v současné koronavirové době, kdy je třeba dbát o duševní zdraví více než kdy dříve).

Proč právě Svatojánská slavnost?
Zvyky spojené se Svatojánskou nocí měly očistný charakter. Jeden z efektů tradičních rituálů byl „odvrátit veškeré nemoci“. Zajisté i ty duševní. A tak jsme svatého Jana Křtitele „překřtili“ na patrona duševního zdraví…díky němuž vznikla tato netradičně tradiční akce...

Týden před zahájením Svatojánské slavnosti se můžete těšit na happening s názvem DušeBudka. Zavítejte do DušeBudky, na bezpečné místo, kde můžete sdílet své starosti. V odpoledních hodinách Vám v ní budou k dispozici sociální pracovníci Péče o duševní zdraví, kteří vás vyslechnou a podpoří bez soudu a hodnocení. Budku naleznete v Jičíně za kostelem po cestě do parku od 21. - 25. 6. v čase 14:00 – 18:00. Budka bude zároveň pozvánkou na samotnou Svatojánskou slavnost.

Informace

Místo

Valdštejnská lodžie

Datum
26. 6. 2021
Začátek
GPS
50.4495983N, 15.3782464E

Mohlo by vás zajímat

5. 5. – 20. 6. 2021
Jaroslav WAGNER – památkář a jičínský rodák
U příležitosti stého výročí narození Jaroslava Wagnera pořádá jičínské muzeum výstavu, která tohoto významného památkáře a jičínského rodáka představí veřejnosti na základě materiálů z jeho..
18. – 21. 6. 2021
1. Prodloužený víkend
Prodloužené víkendy nabízejí od pátku do pondělí pestrý program bohatý na kulturní zážitky, ponaučení i relaxaci na různých a zajímavých místech Jičína a jeho okolí. Věřte, u nás se nudit nebudete.
19. 6. 2021
The Hops Party + vlastní host
Koncert na Turistické chatě Prachov.
21. – 25. 6. 2021
DušeBudka
Bezpečné místo pro sdílení vašich starostí a netradiční happeningová forma pozvánky na Svatojánskou slavnost.