Jídlo a pití v Jičíně
Gastromapa

Jídlo a pití

Favorites

Už vám z toho objevování krásných jičínských zákoutí vyhládlo? Žádný strach. Součástí povedené dovolené je bezesporu i zážitek z dobrého jídla a pití. Které podniky byste při svém pobytu v Jičíně neměli minout? Poradí vám sami Jičíňáci, kteří si své favority zvolili v únorové anketě Jičínská gastromapa. Představujeme prvních pět podniků v každé hodnocené kategorii.

Kam na kávu a zákusek?

kavárny

Kam na rychlý oběd?

obed

Kam na super večeři?

večeře

* Ristorante La Favorita a Restaurace Tamlovka se na vlastní žádost do ankety nezapojily.

Kam na pivo, víno nebo drink?

bary

Speciální zážitky

Pokud patříte k těm, kteří mají rádi, když se krátká občerstvovací zastávka spojí i s příjemným a třeba trochu netradičním zážitkem, máme malá doporučení i pro vás. Krásnou tradicí i pro mnoho místních je dvoukilometrová procházka lipovou alejí do Valdštejnské lodžie. Na čestném dvoře této unikátní barokní památky se ukrývá Café Loggie. A věřte nám, že vychutnat si šálek kávy obklopeni historií, má své kouzlo. A pro kávomily máme ještě jedno doporučení, tím je Pražírna a espresso bar Krok. Místo, kde vám udělají kávu z čerstvě upražených zrn, a ještě si můžete prohlédnout pražící zařízení. A aby toho kofeinu nebylo až příliš, je potřeba tu žízeň spláchnout i něčím jiným. S tím vám může pomoci Minipivovar Jičín, díky kterému má Jičín po dlouhých letech vlastní pivo. Pokud by se vám nechtělo chodit až na Hradeckou ulici, kde mají malou pivnici přímo v pivovaru, tak zaběhnete do Pubu Jičín kousek od náměstí, kde čepují jičínské pivo přímo z tanků.   

Kam na dobré jídlo za hranice Jičína?

Nakonec přinášíme pár tipů na zajímavá místa v dojezdové vzdálenosti, která se Jičíňákům líbí a jsou jejich častými hosty.
Železnice - Mikulovská vinárna, Kafe Pod Vinicí
Turnov - Emoi, Pukū Bistro, Kafe Kytka
Nová Paka - Folk Burger
Sobotka - Jako Doma café, Havlíkův Dvůr

 

**Veřejná anketa Jičínská gastromapa probíhala od 1. do 29. února 2024. Organizovalo ji Městské informační centrum Jičín ve spolupráci s OKaCR Města Jičína. Do ankety se zapojilo více než 1200 respondentů, jejichž hlasy sestavily pořadí doporučených podniků.