Oblíbené
-

Loukotě a řemeny

Pokud máte blízko ke starým strojům a obzvláště motorovým vozidlům z doby před 1. světovou válkou, přijeďte se podívat do Jičína, nebo na trasu, kudy budeme projíždět. Možná, že příští rok už pojedete Loukotě a řemeny, nebo i dálkovou Acetylenovou jízdu s námi - a věřte, že nebudete první...
plakát

Již šestnáctý ročník setkání a jízdy pod názvem Loukotě a řemeny v Jičíně se pojede opět začátkem léta - ve dnech 24. - 26. června 2022 - pochopitelně pokud situace kolem covid19 dovolí.

Samotná akce Loukotě a Řemeny zůstává ve stejném formátu, jak jsme zvyklí z minulých let - začínáme v pátek ve 21:30 noční jízdou Jičínem za svitu acetylenových reflektorů, v sobotu a neděli pohodové jízdy krajinou Českého Ráje.

Stravování po celou dobu akce je individuální dle nabídky restaurace v kempu, případně na trase. Propozice budou obsahovat vytipovaná stravovací zařízení.

Ubytování v kempu v chatách, případně ve vlastním stanu, nebo karavanu. V omezené míře je k dispozici ubytování v motelu - rovněž přímo v areálu kempu. V okolí, v pěší dostupnosti, je několik penzionů a hotelů pro náročnější účastníky. Veškeré ubytování si každý účastník rezervuje sám, přímo v ubytovacím zařízení. Telefonní čísla a e-mail adresy jsou v sekci „Kontakty“

Parkování historických vozidel je přes noc zajištěno na hlídané ploše, přívěsy a doprovodná vozidla parkují přímo v kempu bezplatně. Obytné automobily a karavany podléhají poplatkům podle ceníku kempu.

Akce pořádána výhradně pro automobily do roku výroby 1918 a motocykly s pohonem na řemen bez rozdílu stáří.

Repliky a přestavby nepřijímáme!

Podmínkou účasti je včasné odeslání přihlášky vyplněné v on-line formuláři a úhrada startovného do 31. května 2022.  

Informace

Místo

Jičín - různé části města

Datum
24. – 26. 6. 2022

Mohlo by vás zajímat

17. 6. – 23. 10. 2022
Regionální muzeum a galerie v Jičíně Vás srdečně zve na archeologickou výstavu, která představí fenomén tzv. popelnicových polí během mladší a pozdní doby bronzové a starší doby železné.
1. 7. – 2. 10. 2022
Výstavní chodba jičínského muzea nabízí v letních měsících výstavu oblíbených plechových a plastových hraček světoznámých českých firem Kovap a Kaden. Tradice výroby sahá až do roku 1946, kdy v..
1. – 31. 7. 2022
Výstava fotografií v kavárně AMOS.
1. – 4. 7. 2022
Prodloužené víkendy nabízejí od pátku do pondělí pestrý program bohatý na kulturní zážitky, ponaučení i relaxaci na různých a zajímavých místech Jičína a jeho okolí. Věřte, u nás se nudit nebudete.