Oblíbené

Jičínské trojkostelí – Hudba k tichu

Start

Zpívaná i instrumentální hudba pro klid na duši. Ta co kostely zněla po staletí i ta, která tam rozhodně patří. J. S. Bach, A. Vivaldi, G. F. Händel, Ch. Gounod, A. Dvořák, G. Fauré, H. Zimmer, P. Ulrych.

Předprodej vstupenek v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí v Jičíně od 23. 5. 2022. Cena v předprodeji 190 Kč, na místě 250 Kč. Koncert je součástí projektu Jičínské léto.

plakát

Eliška Minářová (*1993) studovala na kroměřížské konzervatoři klavír pod vedením Mgr. Václava Vaita. Je absolventkou JAMU v Brně, kde studovala ve třídě MgA. Heleny Weiser. Mezi její hlavní úspěchy patří 1. cena na soutěži International Piano Competition „Ischia“ nebo absolutní vítězství a Zvláštní cena za interpretaci Vítězslava Nováka na Mezinárodní Novákově klavírní soutěži v Kamenici nad Lipou. Své klavírní dovednosti konzultovala s významnými pedagogy a předními klavíristy jak v ČR, tak v zahraničí (např. Ivan Klánský, Eugen Indjic, Philippe Raskin, Jonathan Powell ad.) Za sebou má velkou řadu sólových recitálů a jiných vystoupení. V roce 2015 vystoupila také jako sólistka s Griegovým klavírním koncertem a moll na festivalu Kroměřížské hudební léto. Věnuje se též komorní hudbě v různých obsazeních. Jako korepetitorka již získala velkou řadu ocenění zejména na pěveckých a smyčcových soutěžích. Mimo jiné také vystudovala operní zpěv na Konzervatoři Pavla Josefa Vejvanovského v Kroměříži, kde nyní působí jako pedagog a korepetitor.

Jan Míchal je studentem 2. ročníku oboru dirigování na HAMU. Od svého dětství, které strávil na jižní Moravě, je obklopen hudbou mnoha směrů. Klasická hudba s liturgickou kantorskou praxí přispěla s přilnutím k hudbě folklórní k jeho širokému hudebnímu záběru. V současné době ho fascinace gregoriánským chorálem vede k poznávání interpretace staré hudby. Vedle studia dirigování se Jan věnuje také hře na klavír, hře na varhany, korepetici a zpěvu.

Jitka Břízová je původem z Brna a studovala hru na housle na tamější konzervatoři. Poté vystudovala na Janáčkově akademii múzických umění obor hudební management. Po studiích byla rok členkou orchestru státu Yucatán v Mexiku. V Českém ráji žila v letech 2009 – 2017 a pořádala v Jičíně koncerty klasické hudby, hudební pořady pro děti ad. V roce 2017 založila hudební agenturu Arte per tutti. Působí také jako komorní a orchestrální hráčka (Národní divadlo Brno) a autorka hudby k tanečním představením ProART Company a dalších nezávislých souborů (Krajina mé duše, Krajina, Poses, Orten_100). Spolupracuje se Spolkem ProART, který pořádá workshopový multižánrový ProART Festival, který se koná již 4. rokem také ve Valdštejnské lodžii. 

Informace

Místo

Kostel sv. Ignáce z Loyoly

Datum
14. 7. 2022
Začátek
GPS
50.4362550N, 15.3496967E

Mohlo by vás zajímat

17. 6. – 23. 10. 2022
Regionální muzeum a galerie v Jičíně Vás srdečně zve na archeologickou výstavu, která představí fenomén tzv. popelnicových polí během mladší a pozdní doby bronzové a starší doby železné.
1. 7. – 2. 10. 2022
Výstavní chodba jičínského muzea nabízí v letních měsících výstavu oblíbených plechových a plastových hraček světoznámých českých firem Kovap a Kaden. Tradice výroby sahá až do roku 1946, kdy v..
19. 7. – 6. 8. 2022
Opět po roce se chystá promítání filmových trháků pod širým nebem v prostorách zámeckého parku. Kompletní program naleznete zde: https://kzmj.cz/biograf/letni-kino/
5. – 8. 8. 2022
Prodloužené víkendy nabízejí od pátku do pondělí pestrý program bohatý na kulturní zážitky, ponaučení i relaxaci na různých a zajímavých místech Jičína a jeho okolí. Věřte, u nás se nudit nebudete.