Oblíbené

Ivo Kahánek – Česká klavírní výprava

Start

Vynikající klavírista a čerstvý držitel hudební ceny Anděl 2019 za kategorii Klasika míří do Jičína! Jako “předskokan” vystoupí žákyně ZUŠ Jičín Maruška Krejcarová.

plakát

O tom, že je česká hudba ve světě pojmem, nemá smysl pochybovat. Je až s podivem, jakou svébytnost si po dobu stovek let udržela tvorba národa početně menšího než třeba Bavorsko, navíc geograficky umístěná do silné sféry vlivu ostatních významných národních škol, zejména německé a ruské. Není pochyb o tom, že toto nemůže být náhoda, a že česká hudebnost ve všech podobách – nejen té vrcholně umělecké – je skutečným fenoménem. Dokládá to i tvorba našich největších skladatelů, kteří se prakticky bez výjimky věnovali, kromě svých nejzávažnějších děl, také tvorbě „pro každý den“ – za účelem domácího provozování či výuky hudbě. To se samozřejmě týká hudby komorní, zejména klavírní, a právě toto množství malých českých hudebních drahokamů mne přivedlo na myšlenku předvést je v průřezové podobě i koncertnímu publiku pod hlavičkou projektu nazvaného Česká klavírní výprava.

Jelikož máme u nás také zcela unikátní koncept elementárního hudebního vzdělání – Základní umělecké školy – rozhodl jsem se, že na každém z koncertů ČKV zároveň představím jejich nejlepší žáky. V průběhu roku 2020 také u vydavatelství Bärenreiter vyjde stejnojmenné album české klavírní literatury pro mírně pokročilé pianisty, které zahrnuje zmíněný repertoár, a díky mezinárodní distribuci má za cíl dále propagovat českou instruktivní literaturu v zahraničí. Jsem také moc rád, že se generálním partnerem celého projektu stala firma Petrof, která je dalším „výhonkem“ české muzikality, šířícím její dobré jméno po celém světě již bezmála 170 let.

Ivo Kahánek

Předprodej vstupenek od 29. 6. 2020 (9:00) v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí v Jičíně. Poskytujeme slevy ZTP.

Informace

Místo

Porotní sál jičínského zámku

Datum
25. 10. 2021
Začátek
GPS
50.4361214N, 15.3525172E

Mohlo by vás zajímat

19. 11. 2021 – 9. 1. 2022
Regionální muzeum a galerie Vás zve na vánoční výstavu plnou krásných tradičních ozdob vyrobených v krkonošské Poniklé.
1. – 22. 12. 2021
Čtení pohádek v 16:00 a v 17:00 hod každý všední adventní den od 1.12. až 22.12.2021. Dětská dílnička, teplé nápoje pro děti i rodiče. Místo, pro adventní setkání s přáteli.
1. 12. 2021
Koncertní program se skupinou Bacily je retrospektivou pěvecké kariéry Václava Neckáře.
2. 12. 2021
Nejhranější dílo francouzského dramatika Georgese Feydeaua patřící mezi nejslavnější situační komedie všech dob.