Oblíbené

Daniel Polman: Stand up "ultrapako show"

Start

Ve stand-up povídání v doprovodu fotografií a krátkých videí představí Danda "ultrapako" Polman svoji cestu od dětství přes první 24hodinovku, extrémní projekty kombinující ultracyklistiku a horolezectví, nejtěžší silniční ultramaraton světa Race Across America (5000 km), závod bez podpory North Cape - Tarifa (7400 km) až po sezónu 2023, kdy se mimo jiné stal mistrem ČR v MTB 24hodinovce.

plakát

Ve stand-up povídání v doprovodu fotografií a krátkých videí představí Danda „ultrapako“ Polman svoji cestu od dětství přes první 24hodinovku, extrémní projekty kombinující ultracyklistiku a horolezectví, nejtěžší silniční ultramaraton světa Race Across America (5000 km), závod bez podpory North Cape – Tarifa (7400 km) až po sezónu 2023, kdy se mimo jiné stal mistrem ČR v MTB 24hodinovce. Program zakončí premiéra krátkého filmu (10 min) z letošního extrémního projektu „Payer Ultra Project“, během kterého Dan za 4 dny zvládl vlastní silou tento trojboj:
1/ Závod Race Across The Alps (525 km / 14 500 m)
2/ Výstup na Ortler (3905 m), přes chatu Julius Payer Hütte
3/ 652 km na kole ze Suldenu do Teplic, rodného města Julia Payera
„Tohle byly čtyři nejintenzívnější dny v mém sportovním životě,“ ohlédl se za projektem, který uskutečnil na počest významného českého horolezce, polárníka, objevitele, kartografa a malíře Julia Payera.
Na konci nebude chybět tradiční diskuse a tombola o ceny. Od novopackého „ultrapaka“ čekejte vše kromě nudy!

Daniel Polman žije od narození (1979) v podkrkonošském městě Nová Paka. S manželkou Šárkou vychovává dvě dcery. Po dokončení magisterského studia managementu cestovního ruchu byl 14 let šéfredaktorem časopisu lidé&HORY, dnes působí jako publicista na volné noze. Kromě psaní se věnuje i vytrvalostnímu sportu, zejména ultracyklistice, v níž dosáhl několika mezinárodních úspěchů. Sportování úspěšně propojuje i se sbírkami na pomoc nemocných či hendikepovaných lidí. Zážitky z extrémních závodů a projektů prezentuje na přednáškách a ve filmech, popsal je rovněž ve dvou knihách: OKOLO a DREAAM. Je také autorem pohádkové trilogie o rodině Nezmarů s podtitulem „Pohádky pro malé i velké sportovce“ a románu „Holka statečná“.

Informace

Místo

Biograf Český Ráj

Datum
Začátek
GPS
50.4346319N, 15.3514628E

Mohlo by vás zajímat

25. 9. - 31. 12. 2023
Výstava s názvem "Pouť rájem" představuje méně známé kostely území Českého ráje. Výstava vznikla jako část projektu, do kterého se zapojilo Muzeum Mladoboleslavska a Muzeum Českého ráje v Turnově..
1. 12. 2023 - 6. 1. 2024
Blíží se období adventu...jaké se v Jičíně letos chystají předvánoční akce?
Adventní koncert sboru Foerster.
Peníze za zakoupené vstupenky je možné vyzvednout v MIC Jičín.