Oblíbené
-

Čeho je moc…

Výstava s názvem Čeho je moc… je představením sbírkotvorné činnosti našeho muzea. Ukáže veřejnosti, kterých sbírkových předmětů je v našich sbírkách nejvíce, a pokusí se odpovědět na otázku, proč právě těchto předmětů je ve sbírce hodně.

plakát

Skoro 200 tisíc sbírkových evidenčních čísel. Takový je rozsah sbírky, kterou spravuje naše instituce. Jedná se o nejrůznější předměty, které reprezentují historické, kulturní, společenské a přírodní dědictví našeho regionu. Sbírkové předměty mohou být vzácné, ojedinělé, ale mohou být také úplně běžné a zdánlivě nevýznamné. Přesto v sobě každý z nich nese nějaký příběh, který souvisí s naším regionem. A jako soubor tvoří velkou a pestrobarevnou mozaiku historie, kultury a přírody regionu.

 

Výstava Čeho je moc… má za cíl představit návštěvníkům, kterých předmětů máme v naší sbírce nejvíc a pokusit se jim zodpovědět otázku, proč je jich ve sbírce hodně. Proč je ve sbírce velké množství šicích strojů? Proč je ve výtvarné podsbírce tolik portrétů? Proč máme tolik svazků deníku Rudé právo? To vše by se návštěvníci měli dozvědět na této výstavě. Součástí výstavy bude také tzv. kabinet kuriozit, kde budou prezentovány nejrůznější, svým způsobem bizarní předměty z naší sbírky. Pro návštěvníky připravujeme také hru, ve které mají najít, které předměty jsou na výstavě omylem.

 

Do programu byla výstava zařazena také proto, že na konci léta největší část naší sbírky nalezne nový domov – nový depozitář v Robousích u Jičína.

Informace

Místo

Regionální muzeum a galerie v Jičíně

Datum
26. 6. – 29. 8. 2021
GPS
50.4359147N, 15.3521514E

Mohlo by vás zajímat

26. 6. – 19. 9. 2021
Řekneme-li o zvířatech, že jsou strašidelná, můžeme si pod tímto pojmem představit hned několik možností. Jsou strašidelná ta zvířata, která provázejí v pohádkách čarodějnice a černokněžníky, nebo ta..
20. 7. – 7. 8. 2021
Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ JSOU PROJEKCE AŽ DO 3.8. ZRUŠENY. Projekce s Liborem Podmolem je přesunuta do Masarykova divadla. Vstup do zámeckého parku spodní bránou. Vstupenky prodáváme až na místě. Pokladna..
30. 7. – 2. 8. 2021
Prodloužené víkendy nabízejí od pátku do pondělí pestrý program bohatý na kulturní zážitky, ponaučení i relaxaci na různých a zajímavých místech Jičína a jeho okolí. Věřte, u nás se nudit nebudete.
31. 7. 2021
Koncert na Turistické chatě na Prachově.