Oblíbené
-

Čeho je moc…

Výstava s názvem Čeho je moc… je představením sbírkotvorné činnosti našeho muzea. Ukáže veřejnosti, kterých sbírkových předmětů je v našich sbírkách nejvíce, a pokusí se odpovědět na otázku, proč právě těchto předmětů je ve sbírce hodně.

plakát

Skoro 200 tisíc sbírkových evidenčních čísel. Takový je rozsah sbírky, kterou spravuje naše instituce. Jedná se o nejrůznější předměty, které reprezentují historické, kulturní, společenské a přírodní dědictví našeho regionu. Sbírkové předměty mohou být vzácné, ojedinělé, ale mohou být také úplně běžné a zdánlivě nevýznamné. Přesto v sobě každý z nich nese nějaký příběh, který souvisí s naším regionem. A jako soubor tvoří velkou a pestrobarevnou mozaiku historie, kultury a přírody regionu.

 

Výstava Čeho je moc… má za cíl představit návštěvníkům, kterých předmětů máme v naší sbírce nejvíc a pokusit se jim zodpovědět otázku, proč je jich ve sbírce hodně. Proč je ve sbírce velké množství šicích strojů? Proč je ve výtvarné podsbírce tolik portrétů? Proč máme tolik svazků deníku Rudé právo? To vše by se návštěvníci měli dozvědět na této výstavě. Součástí výstavy bude také tzv. kabinet kuriozit, kde budou prezentovány nejrůznější, svým způsobem bizarní předměty z naší sbírky. Pro návštěvníky připravujeme také hru, ve které mají najít, které předměty jsou na výstavě omylem.

 

Do programu byla výstava zařazena také proto, že na konci léta největší část naší sbírky nalezne nový domov – nový depozitář v Robousích u Jičína.

Informace

Místo

Regionální muzeum a galerie v Jičíně

Datum
26. 6. – 29. 8. 2021
GPS
50.4359147N, 15.3521514E

Mohlo by vás zajímat

17. 6. – 23. 10. 2022
Regionální muzeum a galerie v Jičíně Vás srdečně zve na archeologickou výstavu, která představí fenomén tzv. popelnicových polí během mladší a pozdní doby bronzové a starší doby železné.
1. 7. – 2. 10. 2022
Výstavní chodba jičínského muzea nabízí v letních měsících výstavu oblíbených plechových a plastových hraček světoznámých českých firem Kovap a Kaden. Tradice výroby sahá až do roku 1946, kdy v..
10. 9. – 27. 11. 2022
Tento rok končí národní oslavy a výročí Jana Amose Komenského. Při této příležitosti jsme ve spolupráci s muzeem J.A. Komenského v Uherském Brodě přichystali pro žáky a studenty jičínských škol..
26. 9. 2022
Divadelní adaptace známého britského sitcomu. Nahlédněme do kutlochu IT oddělení Reynholm Industries, kde své příběhy pracovní i osobní prožívají Roy, Moss a jejich šéfová Jen.