ENDEPL
Přihlášení

Potok Libuňka

Libuňka

Český ráj

Libuň, 507 15
Mapa

Libuňka pramení v zalesněném svahu mezi Kozlovem a Ředicí, protéká malebnou částí Českého ráje a po 20 km se u Tutnova vlévá do Jizery.
Jako většina vodních toků v Českém ráji byla i Libuňka v minulosti upravena, ale místy se dochovalo přirozené meandrující koryto s původními břehovými porosty. Nejcennější úsek v oblasti mezi Ktovou a Borkem byl v roce 1998 vyhlášen přírodní památkou. Při cestě na Trosky od nádraží v Borku pod Troskami ji nelze minout.

Při odlovech tvoří většinu rybí obsádky jelec tloušť. Jsou zde vzácně další dva jelce tj. proudníka a jesena, dále mihule, hrouzky, mřenky a další druhy z rybníků. Z ptáků je zde možné zahlédnout např. ledňáčka říčního a konipasa horského. Pod mosty nechává navštívenku vydra říční.

 
Kalendář akcí Po stopách Albrechta z Valdštějna Jičín - město pohádky Loupežník Rumcajs Umění v ulicích v Jičíně Za pověstmi Českého ráje Turistický mapový portál Puzzle

Návštěvnost

Celkem přístupů: 18872257
Za týden: 224872
Za den: 8293
Online návštěvníků: 176
 
Znak města JičínMěsto Jičín © 2017  |  tel.: 493 545 111  |  e-mail: posta@mujicin.cz  |  Kontakty  | Odkazy: CzechTourism | Touratlas
Tento projekt je financován z fondu Evropské unieSdružení Český ráj
load